Į žemę krintant pirmiesiems rudens lapams, naujųjų mokslo metų pradžios šurmulyje, prieš pat Rugsėjo 1-ąją, eidama 90-uosius metus, Amžinybėn išėjo menotyrininkė, metalo dailininkė ir dėstytoja ADELĖ GENOVAITĖ ZINKEVIČIŪTĖ (1933-01-06 – 2022-08-30).

1933-ųjų metų žiemą Biržuose gimusi, vos sulaukusi aštuoniolikos Adelė Genovaitė ištremta į Sibirą. Į Lietuvą ji grįžo 1957 m. Tai pačiais metais A. G. Zinkevičiūtė įstojo į Telšių taikomosios dailės technikumą, kurį baigė 1962-aisiais, įgydama metalo dailės darbų dailininkės-meistrės kvalifikaciją. Po studijų liko gyventi Telšiuose. Nuo 1962 m. iki 2006 m. dirbo dėstytoja Telšių taikomosios dailės technikume, vėliau – Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultete. Ji pusę amžiaus visa esybe dalyvavo mokyklos raidoje.

1971 m. A. G. Zinkevičiūtė tuomečiame Vilniaus dailės institute baigė ir menotyros studijas, kurias įprasmino giliu, didžiulės apimties diplominiu darbu „Lietuvių liaudies juodojo metalo dirbiniai“.

Bemaž pusšimtį metų ji atidavė menui, išugdė daugelį Lietuvos metalo meistrų ir menininkų, pati kūrė neįtikėtino įspūdžio vario reljefus. Daugiau negu penkias dešimtis metų ji tyrinėjo senąją lietuvių bei žemaičių kryždirbystę ir kalvystę, rašė straipsnius, rengė parodas.

Kūrybiška ir atsakinga, reikli sau ir kitiems, ji buvo Tikrumo Žmogus. Pro jos stebinčias akis ir jautrią širdį nepastebėtas nepraėjome nė vienas. Dėl to, kad ji buvo sąžininga ir rūpestinga. Dėl to, kad jai buvome jos šeima ir vaikai. Dėl to, kad ji mylėjo meną ir kūrybą. Dėl to, kad ji mylėjo Tėvynę bei jos savastį. Ir gamtą, kurioje rasdavo gyvybe alsuojantį grožį.

Dėkojame savo Mokytojai, savo Kolegei, Draugei, Pažįstamai, kad buvome jos širdyje, lenkiamės žemai už jos darbus, o prasmingą ADELĖS GENOVAITĖS ZINKEVIČIŪTĖS nugyventą gyvenimą saugome savo atmintyje.

 

Atsisveikinimas su velione vyks Telšių gedulo namuose (Sinagogos g. 3, Telšiai) nuo rugsėjo 2 d. 14 val. iki rugsėjo 3 d. 10.30 val.

Už Dėstytoją Adelę Genovaitę Šv. Mišios bus aukojamos rugsėjo 3 d. 8 val. Telšių Šv. Antano Paduviečio katedroje.

Kadangi laidotuvės vyks Biržų rajone, artimieji prašo atsisakyti krepšelių, vainikų ir atnešti po gėlės žiedą.