Tarptautiniai ryšiai

   Oras rudenį buvo beveik toks pats kaip Lietuvoje. Šalta, lietinga. Žiema labai šalta, daug sniego, tamsu tamsu. Būtinai nusipirkti vitamino D, jis čia - privalomas. Pavasaris - labai gražus, daug saulės, nebuvo lietaus, bet vėsokas. Kuo arčiau vasaros, tuo labiau jaučiasi baltosios naktys. 
   Bendrabutis yra siūlomas kiekvienam, vos tik gavus vietą mainams. Bendrabučiai čia - kaip normalūs butai, juose keli kambariai, niekas kambaryje negyvena kartu. Gavus Erasmus+ atsakymus, kad buvot priimtas mainams, gausit anketą dėl bendrabučio. Joje galima pasirinkti daug ką: lokaciją, kambariokų skaičių, buto tipą, kainą. SVARBU: pasirenkant reikia viską supildyti labai atidžiai. Jei pildoma ne iki galo arba pvz. paliekama, kad kaina yra “nesvarbu (any)”, tada duos patį brangiausią variantą. Atsisakius varianto, automatiškai krentama į eilės pabaigą, todėl antro pasiūlymo vargu ar pavyks sulaukti. Gavus pasiūlymą jį pasirašyti reikia gana greitai, per pora savaičių, tą padaryt labai lengva, viskuo pasirūpina suomiai.
   Anglų kalbos žinios Suomijoje praktiškai tobulos - visi, nuo jauniausių iki vyriausių, puikiai kalba, nesvarbu kur benueisi - ar į universitetą, ar į parduotuvę, ar į kavinę ir t.t. Vietinės kalbos žinių neprireikia, nebent yra noro mokytis, tada sudaromos visos sąlygos šį tą pramokt. Bazines žinias, kaip antai galimybę palaikyti parduotuvinį dialogą, iš klausos tikrai galima įgyti jau ir po mėnesio. 
   Aplinka - labai draugiška. Nors suomių veidai turi piktai rimtą išraišką, iš tikro visi yra be galo draugiški ir paslaugūs. Viskuo pasirūpina, papasakoja, padeda. Tereikia klausti.
Atvykus užtrunka šiek tiek laiko perprasti šalies kultūrą, žmones, bet tikrai nemaža dalis atvykusių pripranta ir džiaugiasi Helsinkio aplinka - 2020/2021 m. Erasmus+ grupės studentų tarpe bent trečdalis liko praktikai, o keletas ketina pasilikti ir apsigyventi ir ilgesniam laikui. 
   Tyla suomiams nereiškia, kad kas nors negerai. Tyla kaip tik reiškia - viskas gerai, viskas aišku. Papildomai nieko sakyti nereikia.
   Universiteto lygis neįtikėtinai geras. Tiek studentų skaičius, tiek veikimo principas, tiek siūlomos paskaitos, individualių valandų su dėstytojais skaičius ir kt. Programą galima dėliotis pačiam, nėra nieko, kas būtų privaloma. Laisvas judėjimas tarp visų katedrų, nesvarbu, kurioje besimokytum. Todėl Printmaking studentai gali pasirinkti kad ir visas Time and Space arba Sculpture paskaitas. 
Fizinės sąlygos taip pat labai geros - studijos, galerijos, priemonės. Už priemones taip pat duodami grantai (visiems).
Nuo kitų metų (2021 m. rugsėjo) akademija keliasi į naujas patalpas, todėl, kaip ten dalins studijas, pasakyti negaliu. Tikiuosi, studentai turės tiek pat privatumo ir erdvės dirbti, kiek turėjo iki šiol.
Bendras įspūdis - puikus.