Tarptautiniai ryšiai

Trečio kurso antrą pusmetį praleidau Edinburgo Universitete, fotografijos programoje. Nors tuo metu vyravo covid-19 aktualijos, karantinas ir mokymasis online, aš nepabijojau ir priėmiau sprendimą vis tiek pasinaudoti galimybę ir vykti studijuoti. Didžiąją Britaniją laikau kaip vieną draugiškiausių šalių užsienio studentams, kurioje gera studijuoti. Visiškai nesigailiu ir galiu teikti jog šis sprendimas vykti studijuoti, esant tokioms aplinkybėms išpildė mano visus lūkesčius ir pavertė šią patirtį įsimintiną. 

Negyvenau bendrabutyje ir ne aplikavau paraiškos gauti vietą jame, tai apie tai informacijos neturiu. Tad bandžiau ieškotis buto, kurį nėra sunku susirasti, nes vyrauja įvairios butų paieškų platformos internete bei Facebook’e esančios grupės, kur tokie patys studentai ieško kambarioko(-ės) arba vietiniai gyventojai naujo kaimyno(-ės).

Oras Škotijoje gan vėsus ir drėgnas, kaip ir visoje Didžiojoje Britanijoje. Išvydus pasirodančią saulę, mėgaudavaisi ja kaip savo paskutine matyta šiluma, nes žinodavai, kad bet kurią akimirką oras gali pasikeisti. Bet tai nei kiek nesutrukdydavo kur nors išeiti pasivaikščioti, ar keliauti į kokias vietas, nes po pasibuvimo tokiame klimate tu tiesiog priprasdavai būti tokiomis oro sąlygomis.

Kaip suprantama čia pagrindinė šnekamoji kalba yra anglų. Susišnekėti buvo nesunku, bet buvo išbandymas suprasti skirtingas anglų tarmes (Scottish, Yorkshire, Welsh ir t.t.), nes čia besimokantys studentai, bei paskaitas vedantys dėstytojai yra iš skirtingų Didžiosios Britanijos dalių. Taigi tokiu būdu labiau susipažinau su šios šalies kultūra, kalba ir etiketu. Labiau susipažinus su fotografijos kurso studentais ir dėstytojais supratau jog čia negali būti baimės paprašyti pagalbos. Jie nuolat tau padės, patars, jei ko nors nesupratai. Visuomet draugiškai ir maloniai palaikys tarpusavio ryšį. Buvau iš kart pridėta į bendrą visų studentų esančią grupę facebook‘e, bei atskirą grupę kur buvo tik fotografijos studentai. Tai labai padėjo orientuotis kada kas vyksta bei padėjo susipažinti su kitų profesijų studentais. Taip pat galiu teigti jog Edinburgo Universiteto - Visiting Student Office, visuomet greitai atsakydavo į įvairius iškylančius klausimus, laiku suteikdavo visą reikiamą informaciją ir padėjo susitvarkyti visus reikiamus dokumentus. 

Kas mane iš pradžių šokiravo jog vienam pusmečiui gauni tik 3 paskaitas. Pradėjusi jose dalyvauti, supratau jog jų visiškai pakanka, nes gaunamos informacijos, užduočių ir papildomos literatūros kiekis buvo nemažas ir labai naudingas bei įdomus. Taip pat nuolat vykdavo įvairūs seminarai bei kūrybinės dirbtuvės kuriose galėjai laisvai rinktis ar nori sudalyvauti ar ne. Tai aš stengiausi sudalyvauti visose, nes ne nuolat gauni tokia galimybę. Visos paskaitos vyko online, per skirtingas platformas – zoom, Microsoft Teams, bbcollab ir t.t. Bet čia anaiptol, jog būtų nuobodu ir neįdomu lankyti paskaitas, dėstytojai sugebėdavo įtraukti kiekvieną studentą. Jie nebijodavo paskaitų metu pajuokauti, įvesti interaktyvių užduočių paskaitų metu, bei atsitiktine tvarka paskirstyti į grupes jog taip geriau susibendrautume vieni su kitais, atliktume drauge užduotis ir nebijotume paskaitose būti savimi. Studijų formatas mano nuomone įspūdingas. Bei atlikus egzaminus užduotis, gavęs rezultatą taip pat gaudavai dėstytojų komentarus kuriuose jie pabrėždavo tiek pliusus tiek minusus tavo pateiktame darbe ir pateikdavo idėjų kaip buvo galima viską patobulinti. Galėjau pamatyti jog dirbama yra ne dėl pažymio, o labiau dėl asmeninio tobulėjimo. Dėstytojai labai vertina ir skatina saviraišką. Tad kurti kūrybinį projektą iš namų buvo visiškai nesunku, nes dėstytojai padėdavo rasti bei suteikti visas tinkamas priemones ir paversti kūrybinį procesą ne stresą keliančia veikla, bet malonumą suteikiančia pramoga. Per visa tą laiką supratau jog čia dėstytojams labai svarbi kiekvieno studento psichologinė sveikata ir nuolat ja rūpinasi, jog nebūtum atskirtas nuo kitų ir jaustumeis kaip Edinburgo universiteto šeimos dalis.