Tarptautiniai ryšiai

Elenos Motiejūnaitės įspūdžiai iš Centro Universitario de Artes TAI, Madride

Mokslas:

Galimybė mokytis užsienio universitete tapo viena vertingiausių mano patirčių. ERASMUS studentų mainų studijoms pasirinkau Madride esantį universitetą „TAI Centro Universitario de Artes“. Labai džiaugiuosi pasirinkimu. Madride gyvenau ir studijavau pusmetį,  tačiau nuo pat pirmos akimirkos susidaręs teigiamas įspūdis manęs neapleido. Tai menų universitetas, turintis teatro, šokio, kino, menų bei dizaino katedras. Studijų programos labai plačios, laisvai renkantis dalykus galima įgyti puikų išsilavinimą skirtingose srityse.  Dalyvaudama ERASMUS mainų programoje, aš taip pat turėjau galimybę susidaryti savo tvarkaraštį, pasirinkti norimus dalykus. Studijavau fotografiją, video meną, motion graphics, 3D animaciją, soundscape dizainą, performanso meną, scenografiją, eco dizainą, streetart bei akademinį piešimą.

Planuojant vykti ERASMUS studijoms į šį universitetą, reikalingos geros ispanų kalbos žinios. Visos paskaitos vyksta ispanų kalba, ja taip pat pristatomi rašto darbai, prezentacijos, testai ir t.t. Paskaitų formatas nėra pastovus, to paties dalyko paskaitos skirtingomis dienomis vyksta skirtingai. Tokiu būdu vienu metu studijuojama tiek teorinė pasirinkto dalyko dalis , tiek praktinė. Abi su savais atsiskaitymais.

ERASMUS studentai universitete turi tokias pat teises kaip ir vietiniai studentai. Turėjau teisę naudotis tiek kūrybinėmis laboratorijomis, tiek skolintis, naudotis technine įranga.

Universiteto aplinka:

Universiteto aplinka tikrai svetinga, studentai draugiški, puiki organizacinė sistema, vidinė struktūra, studentų tinklas. Kiekvienoje iš universiteto katedrų dėsto daugybė profesorių, tad egzistuoja galimybė pažinti daug naujų žmonių.

Pagrindinė komunikacijos priemonė tarp studentų, dėstytojų ir administracijos yra virtuali universiteto platforma „Campus Virtual“ . Čia talpinama informacija, skelbimai, užduotys, reklamuojami akademiniai renginiai, užduodami klausimai, rašomi vertinimai, žymimas lankomumas, dėstytojai talpina studijų planus, studentai - savo darbus. Esant tokiai tvarkingai sistemai vertinimas yra skaidrus, nėra problemų su informacijos gavimu, dalinimųsi.

Universitete galioja griežtos taisyklės, kurių yra laikomasi. Vertinime atsižvelgiama į studentų lankomumą. Vėlavimas yra vertinamas kaip nusižengimas. Pavėlavus į paskaitą daugiau nei 5 minutes, studentas nėra įleidžiamas. Pasitaikė atvejų, jog turint ilgą 3val. trukmės paskaitą, su dėstytoju sutarėme padaryti kelių minučių pertrauką, visi vėlavę grįžti daugiau nei 5 minutes- nebuvo įleisti, nežiūrint į tai, jog pirmojoje paskaitos dalyje jie dalyvavo. Taip pat universiteto patalpose yra draudžiami gėrimai, maistas. Galimas tik vanduo, mažos talpos buteliukuose.

Universitetas neturi valgyklos. Egzistuoja tik „cafetería“- poilsio kambarys su mikrobangų krosnele, gėrimų ir užkandžių automatais. Tiesa, netoli universiteto yra įsikūrusios kavinukės, kuriose Centro Universitario de Artes TAI studentams yra taikomos nuolaidos.

Pragyvenimas:

Vienas iš sunkumų, su kuriais man teko susidurti- būsto paieškos Madride. Universitetas nesiūlo studentams bendrabučio ir gyvenamąją vietą reikia susirasti savarankiškai. Būsto nuoma Madride labai brangi, po ilgų paieškų man pavyko surasti „pigų“ variantą- kambarį dalinamuose apartamentuose. Bute su manimi gyveno dar trys žmonės, mėnesio nuomos kaina, su įskaičiuotais mokesčiais, buvo 500 eurų.

Maisto, drabužių ir kitų prekių kainos panašios kaip Lietuvoje, kai ką galima įsigyti ir pigiau.

Miesto aplinka:

Miestas labai tvarkingas, švarus, modernus. Daug naujų ar atnaujintų vietų. Išsaugota ir senoji miesto architektūra.

Studijuoti Madride žmogui besidominčiam menu – džiaugsmas. Ne kartą lankiausi garsiuosiuose Museo Nacional del Prado, Museo Thyssen-Bornemisza, Museo Reina Sofia muziejuose, taip pat meno galerijose, erdvėse, kurių Madride yra gausu. Mieste nuolat vyksta įvairūs renginiai- filmų peržiūros, koncertai bei parodos. Veikia daugybė kino teatrų.

Naktinis gyvenimas mieste taip pat labai gyvas. Mieste gausu visą naktį veikiančių barų, klubų. Aš gyvenau Chueca mikrorajone, kuris garsėja bohemiška dvasia, tad visą parą gatvėse būdavo galima išvysti jaunų žmonių pramogas.

Madridas yra puikiai struktūruotas, veikia aiškūs, sistemingi transporto planai. Tiesa, daugumoje vietų, tik ispanų kalba. Iš sostinės egzistuoja puikus susisiekimas tiek su tolimais, tiek su kaimyniniais miestais. Pasinaudojusi šia galimybe aplankiau Toledą, Segoviją, Kuencą, Kordobą, Seviliją Bei Kadizą.

Svarbiausias patarimas planuojantiems vykti studijuoti į Centro Universitario de Artes TAI, Madride:

Labai svarbu turėti geras ispanų ( Castellano) kalbos žinias.  Daugumoje vietų, tiek universiteto aplinkoje, tiek mieste žmonės nekalba angliškai. Nepaisant puikios miesto tvarkos ir organizacinės struktūros, užsieniečiui nekalbančiam ispaniškai gali kilti nemažai problemų jau vien susidūrus su vietiniu Metro.

Įspūdis:

Aš labai laiminga turėjusi galimybe studijuoti šiame universitete. Tai buvo ne tik puiki galimybė tobulėti profesinėje srityje bet ir nuostabi proga pažinti kitą kultūrą, pagilinti ispanų kalbos žinias, susipažinti su naujais žmonėmis. Tikrai rekomenduočiau šią patirtį kitiems.