Tarptautiniai ryšiai


Koks buvo oras? 
Nepastebėjau, nes visuomet pasiekdavau universitetą sušilusi nuo mynimo dviračiu - bendrabutį ir universitetą skyrė 7 km. Tiesa, tramvajumi (kurio bilietą turėjau visam semestrui - įtraukta į papildomą semestro mokestį) naudojausi tris kartus, nes lijo.
Ar buvo sunku susirasti gyvenamąją vietą/ gauti vietą bendrabutyje? 
Ne. Pateikiau prašymą bendrabučiui pagal universiteto pateiktas nuorodas ir kambarys man buvo suteiktas likus dviems savaitėms iki atvykimo. Teikdama prašymą galėjau nurodyti man priimtiną mokėti sumą, į tai buvo atsižvelgta.
Ar nebuvo sunku susišnekėti angliškai, kiek vietinės kalbos žinių prireikė/ neprireikė studijuojant/ ieškant gyvenamosios vietos ar tiesiog leidžiant laiką su vietiniais studentais? 
Studijavau Vokietijoje. Fakultete, kuriam priklausiau, visi ne tik kalbėjo ir angliškai, bet ir buvo nusiteikę ja su manimi nuolatos bendrauti. Nors buvau vienintelė Erasmus studentė, (paprašius) visi maloniai viską išversdavo ir paaiškindavo. Paskaitų metu atsirasdavo studentų, verčiančių instrukcijas apie veiklą. Tačiau teorinėse paskaitose dalyvauti negalėjau. Man tai stipriai netrukdė, nes viešėjau kaip magistro pakopos studentė - nemažai dirbau savarankiškai, praktiškai, inicijavau dalykinius susitikimus su dėstytojais ir studentais (!) savarankiškai. Manau, kad būnant bakalauro laipsnio studente kalbos nemokėjimas būtų kėlęs daugiau problemų, bet studijuoti visgi būtų įmanoma (rodant iniciatyvą, nebijant prašyti pagalbos).
Ar aplinka atrodė draugiška? Kokia buvo bendra atmosfera, kaip jautėtės ten nuvykę? 
Manimi buvo be galo maloniai ir profesionaliai rūpinamasi, suteikiama visokeriopa pagalba, teikiama papildoma literatūra, prijungiama prie man įdomių kursų. Važiavau kompetencijų tobulinimo tikslu - tai buvo suteikta ne tik su aukštu akademiniu standartu, bet ir labai žmogiškai, pastabiai. Tačiau, esu turėjusi ir ne tokio aukšto standarto/ visuminės patirties studijuodama bakalauro pakopoje kitoje Europos šalyje. Manau, kad verta, jei tik įmanoma, instituciją rinktis ją jau patyrinėjus. Vokietijos universitetą pasirinkau prieš tai sudalyvavusi jų organizuojamoje konferencijoje.
Kaip vertintumėte užsienio universiteto lygį/ vertinimo griežtumą lyginant su VDA ir koks Jūsų bendras įspūdis apie universitetą?
Vertinama buvo sistemingiau ir griežčiau. Vertinta pagal nurodytus kriterijus - buvo aišku, ką reikia atlikti, kad būtų gautas vienoks, ar kitoks įvertinimas. Dėstytojai buvo lankstūs užduočių atlikimo atžvilgiu, vertinant tai, kad buvau užsienio studentė, tik užduotis turėjau suformuluoti iš anksto (pažymiu - magistro pakopa). Derinau Vokietijoje atliekamus darbus/ tyrimus su VDA rengiamo magistro baigiamojo darbo tema.