UMPRUM arba Academy of Arts, Architecture and Design Prague yra ilgametė VDA partnerė ir viena populiariausių aukštųjų mokyklų tarp VDA studentų vykstančių į Erasmus+ mainus. Akademija yra įsikūrusi pačiame Čekijos sostinės Prahos miesto centre.
PSX_20220601_133802

Įdomu tai, kad nors ši akademija yra gerokai mažesnė už VDA savo tarptautiškumu mums nenusileidžia. Akademija gyvuoja dviejuose pastatuose, kurie nors ir abu yra pačioje miesto širdyje apsupti senamiesšio vaizdų ir turistų lankomų vietų, yra labai skirtingi architektūrišai. Pirmasis daugumai studentų primintų VDA senuosius rūmus - senamiesčio atmosfera, upė, arkomis puošti koridoriai.

Naujajame pastate gyvuoja dailės ir dizaino laboratorijos, didelės atviros darbo vietos, studijos. Šiuolaikinė architektūra lydima metalo ir stiklo konstrukcijų ir ryškių spalvų stebina, nes į pastatą patenkama iš siauros senamiesčio gatvelės.

VDA Tarptautinių ryšių skyriaus koordinatorei, apsilankiusiai UMPRUM su Erasmus+ darbuotojų mobilumu, buvo labai malonu girdėti studentų pagyras šiai akademijai, dėstytojų ir darbuotojų pagyrimus VDA studentams, bei Prahos akademijos iniciatyvas susijusias su pagalba Ukrainos karo pabėgeliams.