Kviečiame visus MA (ypač pirmo kurso) ir doktorantūros studentus teikti paraišką Erasmus+ stipendijai dalinėms studijoms užsienyje pavasario semestro metu.

Susidomėjusius kviečiame užpildyti paraiškos formą iki spalio 1 d. imtinai. Paraiškas galima teikti tik per Vilniaus dailės akademijos el. pašto paskyras.

VDA partnerės aukštosios mokyklos, į kurias galima vykti dalinėms studijoms užsienyje (pasiekiama tik per VDA el. pašto paskyras).

Studentų atrankos kriterijai:

  • aukštas akademinis pažangumas (MA 1 kurso studentams vidurkis iš diplomo priedėlio, kitiems - praėjusio semestro vidurkis);
  • motyvacija;
  • užsienio kalbos žinios;
  • papildomas balas skiriamas dalyvaujantiems Erasmus mobilume pirmą kartą ir įsitraukusiems į užsienio studentų mentorystės veiklas.


Informacija apie rezultatus bus skelbiama iki spalio 9 d. Studentai, teikiantys paraiškas, apie atrankos rezultatus bus informuoti asmeniškai el. laišku.

Kilus klausimams galite kreiptis el. paštu elena.orloviene@vda.lt arba international@vda.lt


Rinkdamiesi auštąją mokyklą įsitikinkite, kad ten yra siūloma Jums tinkama studijų programa, kokie yra kalbos reikalavimai ir ar juos atitinkate. Pasitikrinkite iki kada yra priimamos paraiškos užsienio universitete, nes jei užsienio aukštojoje mokykloje paraiškų teikimo terminas yra iki spalio 9 d.,  nespėsite pateikti paraiškos į šią aukštąją mokyklą. 
Taip pat iš anksto pasidomėkite miesto, į kurį vyksite, pragyvenimo lygiu. Erasmus+ stipendijų dydžius pagal šalis galite peržiūrėti čia.
Daugiau informacijos apie Erasmus+ mainų studijas. 
Kiekvienas studentas turi teisę pasinaudoti programa ne ilgesniam nei 12 mėnesių laikotarpiui per kiekvieną studijų ciklą (bakalauro, magistratūros ir doktorantūros). Šis laikotarpis yra bendras visiems mobilumo tipams įgyvendinti (studijos, praktika studijų metu ir praktika po studijų).

Konkurse dalyvauti kviečiame MA ir PhD studentus. Dėl riboto Erasmus+ biudžeto šis papildomas konkursas nėra skelbiamas BA studentams (BA  ir vientisųjų studijų studentai bus kviečiami dalyvauti pagrindiniame Erasmus+ konkurse dalinėms studijoms užsienyje, kuris bus rengiamas 2024 m. vasario mėnesį).