Rromir Imami nuotr.

Menininkė, VDA Vilniaus fakulteto Mados dizaino katedros lektorė Dalia Juodakytė 2021 m. vasarą 2 mėnesius rezidavo VDA studijoje Cite Internationale des Arts, Tarptautiniame menų miestelyje Paryžiuje.
 

Ši stažuotė pranoko mano lūkesčius ir kada nors turėtas patirtis bei buvimą svečiose šalyse. Užmezgiau stiprų ryšį su miestu. Jame radau viską, ko kada nors ieškojau: meną ir parodas, kiną ir unikalias kino sales, rafinuotas kavines lyg iš kino juostos, radau įdomius, kūrybingus žmones, sočius pokalbius, draugystę, laisvę, kūrybiškumą, bendravimą, kokybišką vyną, skanų sūrį, atsipalaidavimą ir mėgavimąsi viskuo. Ten visą laiką gyvenau su jausmu, kad toks turi būti gyvenimas - įdomus, laisvas, kūrybiškas, kupinas pozityvios energijos, kuria norisi dalintis su aplinkiniais.
Pati rezidencija taip pat puiki vieta būti. Jautiesi (pagaliau) savo gentyje. Aplink gyvena vien tokie kaip tu - kūrėjai iš įvairių meno sričių ir įvairių pasaulio vietų. Visi draugiški, viskuo dalinasi, visada visi visur laukiami ir kviečiami. Susiradau labai gerų draugų, su kuriais kvailiojome, kalbėjomės, daug juokėmės. Bendraujame iki šiol.
Mokėmės prancūzų kalbos prancūzišku būdu: ateidavo prancūzė ir apie 3-is valandas kalbėdavo vien tik prancūziškai ir liepdavo mums kalbėti, nesvarbu, kad nemoki. Veiksminga.
Kiekvieną dieną rašiau įspūdžius, turiu dešimtis puslapių. Nutapiau 4 paveikslus, pripiešiau eskizų, nufilmavau 6-is interviu malonumo tema su skirtingais žmonėmis iš skirtingų pasaulio vietų. Dalyvavau keliose fotosesijose, pozavau ten reziduojančiam fotografui.
<...> Grįžusi į Lietuvą pradėjau mokytis prancūzų kalbos ir ketinu ten grįžti. Galbūt netgi pagyventi.

Dalia Juodakytė 

Kviečiame VDA darbuotojus-menininkus teikti paraiškas nemokamam 2 mėnesių rezidavimui Paryžiaus studijoje!

Laimėjusiems atranką bus apmokėtas studijos nuomos mokestis vienam asmeniui (nuomos mokesčio vertė - 1022 eur). Kelionės ir pragyvenimo išlaidos neapmokamos.

Paraiškos forma

Laimėjusieji konkursą, studijoje Tarptautiniame menų miestelyje Paryžiaus centre (35 kv. m, visi patogumai) galės reziduoti 2 mėnesius - 2023 m. liepą-rugpjūtį. Sąlygos gyventi ir dirbti studijoje sudarytos vienam asmeniui, tačiau iš anksto suderinus už nustatytą papildomą mokestį kartu gali  gyventi  dar vienas suaugęs asmuo ir/ar vaikas iki  7 metų.

Daugiau informacijos

Asmeninio menininkės Dalios Juodakytės archyvo nuotr. iš darbų ekspozicijos „Open Studio“, fotosesijos ir kasdienio gyvenimo