Lietuvos nacionalinis dailės muziejus 2024 m. balandžio 15 d. – spalio 31 d. pristatys Lietuvą 60-oje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje.
LNDM kviečia paktikantus (-es) ir savanorius (-es) prisijungti prie komandos ir atlikti paviljono prižiūrėtojų darbą: saugoti kūrinius ekspozicijos veikimo metu, teikti informaciją lankytojams, pardavinėti katalogus.
Darbas paviljone Venecijoje vyks balandžio 15 d. – spalio 31 d., minimalus praktikos ar laikotarpis – 2 mėnesiai. Praktikos ar savanorystės laikotarpiu yra suteikiamas apgyvendinimas, apmokamos kelionės į/iš Venecijos išlaidos, nesant stipendijai mokami maistpinigiai. Daugiau informacijos suteiks LNDM Nacionalinės dailės galerijos kuratorė Egla Mikalajūnė el. paštu egla@ndg.lt arba telefonu +370 675 10015.
Norinčius (-ias) atlikti paviljoną praktiką Lietuvos paviljone Venecijos bienalės metu prašome atsiųsti šią informaciją:
- vardą, pavardę, amžių, tel. numerį, el. pašto adresą;
- aukštosios mokyklos ir studijų programos pavadinimą (studentams);
- laikotarpį (-ius), kurie jums yra tinkami atlikti praktiką / savanoriauti Venecijoje
- motyvacinį laišką.
Informaciją siųsti elektroniniu adresu: egla@ndg.lt iki 2023 m. spalio 13 dienos imtinai. Informuosime tik atrinktus kandidatus ir kandidates. Atrinkti (-os) kandidatai (-ės) bus asmeniškai el. paštu kviečiami (-os) individualiems pokalbiams spalio-lapkričio mėnesiais.
Studentai, kurie sėkmingai praeis atranką, toliu kreipsis į VDA Tarptautinių ryšių skyrių (international@vda.lt) dėl praktikos finansavimo ir kitų dokumentų.
Lietuvai atstovaus menininkų duetas „Pakui Hardware“ (Neringa Černiauskaitė ir Ugnius Gelguda) ir menininkė Marija Teresė Rožanskaitė (1933-2007). Sant’ Antonin bažnyčioje instaliuota paroda kalbės apie žmoniją bei pasaulį krečiančias karštines. Apmąstyti šią temą „Pakui Hardware“ įkvėpė Maryos Rupos bei Rajaus Patelio knyga „Liepsnojantys. Gilioji medicina bei neteisybės anatomija“. Joje uždegimo sąvoka tampa metaforišku kalbėjimu apie sisteminę skriaudą, daromą daliai žmonijos ir pačiai žemei. Uždegimas, anot knygos autorių, yra normalus kūno atsakas į nesveikas sąlygas, tad jam ištikus, pirmiausia reikėtų „gydyti“ ne atskirus nesveikuojančius organus, o pačias sistemas – ekonomines ar socialines – kurios iš kartos į kartą perduoda chroniškus negalavimus. „Pakui Hardware“ ir Marijos T. Rožanskaitės parodoje, sujungiami žmogiškasis bei planetinis masteliai – „liepsnoja“ ne tik mūsų, bet ir planetos kūnas. Atskirtys ištirpsta, susiliedamos į vieną mišrų organizmą, jungiantį architektūrą su gamta, žmogų su technologijomis, plastiką su dirvožemiu.
Daugiau informacijos apie Erasmus+ praktikas ir jų finansavimą VDA tinklalapio Tarptautinių ryšių skiltyje.
Kiekvienas studentas turi teisę pasinaudoti programa ne ilgesniam nei 12 mėnesių laikotarpiui per kiekvieną studijų ciklą (bakalauro, magistratūros ir doktorantūros). Šis laikotarpis yra bendras visiems mobilumo tipams įgyvendinti (studijos, praktika studijų metu ir praktika po studijų).