Kviečiame visus studentus atlikti Erasmus+ praktiką 18-oje Tarptautinėje architektūros parodoje La biennale di Venezia 2023, kur bus pristatytas Vilniaus Dailės Akademijos Nidos Meno Kolonijos (NMK) organizuojamas projektas Vaikų miško paviljonas. Praktiką galima atlikti nuo gegužės mėnesio vidurio iki lapkričio pabaigos.

Susidomėjusius kviečiame užpildyti motyvacinę anketą iki vasario 18 d. imtinai. Paviljono kuratoriai numato interviu anglų kalba su atrinktais kandidatais video skambučiu vasario 20 - 24 d.

Atrinktų studentų praktika bus finansuojama Erasmus+ lėšomis, numatoma praktikos trukmė -  2-3 mėnesiai.

Praktikos metu studentai įtraukiami į 2 tipų veiklas.

Parodos priežiūra:

  • darbas Paviljone jo darbo valandomis;
  • eksponatų ir instaliacijos priežiūra;
  • bendravimas su Paviljono lankytojais;
  • informacija ir eksponatų paaiškinimas;
  • prieš pradedant darbą Paviljone pokalbiai su kuratoriais apie parodos turinį ir eksponatus, jų temas.

Parodos dokumentavimas:

  • dienoraštis dokumentuojantis lankytojų klausimus;
  • lankytojų skaičiaus fiksavimas;
  • Venecijos architektūros bienalės temos Ateities laboratorija refleksija remiantis Vaikų miško paviljono paroda, kitų šalių paviljonų ir pagrindinės Bienalės parodos pažinimu, pateikiama iliustruoto teksto pavidalu praktikos pabaigoje.

Tikimasi, jog praktikantai bus savarankiški atliekant užduotis, labai gerai mokės šnekamąją anglų kalbą (kitų kalbų, ypač italų, mokėjimas būtų privalumas), domisi ir žino apie Lietuvos kultūrą, architektūra, aplinkotvarkos politika ir globalia aplinkos santykių problematiką, domisi architektūroje naudojamomis medžiagomis, jų tvarumu, miško resursais ir medienos medžiagomis, bei edukacijos metodais.

Apgyvendinimu Venecijoje pasirūpins Paviljono rengėjai.

Vaikų miško paviljonas – tai žaidimų peizažas, imersinė erdvė ir instaliacija, skirta atskleisti praeityje Lietuvos bei Baltijos jūros regiono miškus formavusius laikotarpius, procesus ir jėgas, o svarbiausia – jų raidą ateityje. Svarbiausias vaidmuo kuriant ir kuruojant šią instaliaciją patikėtas bendradarbiavimui su vaikais bei jaunimu; čia jie – ir konsultantai, ir bendraminčiai, ir ideali paviljono auditorija. Paviljonas kuriamas kaip edukacinė platforma, orientuota į ciklinę tvarumo ir biologinės įvairovės klausimų paradigmą, susijusią su mišku, jo vaizduotės, planavimo, priežiūros bei tvarkymo procesais.

Nidos meno kolonija (NMK) yra Vilniaus dailės akademijos padalinys, įsikūręs ypatingame ir išskirtiniame Kuršių nerijos kultūriniame kraštovaizdyje, įtrauktame į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Kaip išradinga platforma, NMK organizuoja rezidencijų programą ir Nidos doktorantūros mokyklą bei vykdo meno, švietimo ir mokslinių tyrimų projektus. NMK yra dalyvavusi tarptautinėje Venecijos meno bienalėje, kur pristatė Dainiaus Liškevičiaus projektą Museum ir Rugilės Barzdžiukaitės, Vaivos Grainytės bei Linos Lapelytės operą Saulė ir jūra (Marina). Šių metų Venecijos architektūros bienalė žymi pirmąjį kartą, kai Vilniaus dailės akademijos NMK dalyvaus būtent šiame renginyje.

Paviljono komisarė: Ines Weizman

Kuratoriai (-ės): Jurga Daubaraitė, Egija Inzule, Jonas Žukauskas

Vaikų miško paviljonas kuriamas pagal Vilniaus dailės akademijos NMK vykdomą projektą Neringos miško architektūra bendradarbiaujant su Kūrybingumo mokykla (LT), Sengirės fondu, asociacija Mustarinda (FI) ir New Academy (FI).

Lietuvos paviljonas veiks nuo 2023 m. gegužės 18d. iki  lapkričio 26 d.