• Naujienlaiškis
  • Vasario 3-7 d. Grafinio dizaino katedros vedėja prof. Aušra Lisauskienė kartu su grupe 3-4 k. studentų lankosi Aalto universitete (Helsinkis, Suomija), kur vyksta pilotinės tarptautinės konceptualaus dizaino dirbtuvės Urban Space Gaming III. Kūrybinėms dirbtuvėms vadovauja net 4 skirtingų šalių dėstytojai: TARJA NIEMINEN (Aalto Universitetas, Suomija), SAMUEL REES (Islandijos Dailės Akademija), LODE COEN (Belgija) ir AUŠRA LISAUSKIENĖ (Vilniaus Dailės Akademija).
    Tarptautinė Lietuvos, Suomijos ir Islandijos studentų grupė savaitę laiko nagrinėja komunikaciją ir intervenciją viešosiose miesto erdvėse, įtraukiant į jas žaidimo elementus. Workshopas skatina studentus suvokti psichinius, fizinius ir socialinius miesto viešųjų erdvių aspektus ir išreikšti juos dizaino priemonėmis.
    Kūrybines dirbtuves finansuoja CIRRUS( Šiaurės ir Baltijos šalių regiono aukštųjų dizaino mokyklų tinklas).

    Apie pirmuosius įspūdžius dalyvaujant kūrybinėse dirbtuvėse pasakoja 3 k. studentė Evelina Germanovič

    „Pirmąją Urban Space Gaming workshop III dieną pradėjome Aalto universitete, kur Philip Dean pristatė dizaino krypčių studijas bei mokslo įstaigos struktūrą. Vėliau sekė Miikka Junnila prezentacija apie kompiuterinius, virtualius žaidimus, kurioje vyko diskusija apie tai kas skatina žmones žaisti ir koks galėtų būti žaidimo sąvokos apibrėžimas. Paskui lektorius Michail Galinaki pasakojo apie savo patirtis tiriant viešas erdves, spekuliavo jų paskirstimą bei kaip jomis naudojasi skirtingų bendruomenių atstovai. Po pietų pertraukos sekė Teemu Määttänen paskaita “Playfulness as a tool for artistic exploration and expression” ir Maurice Forget patirčių pasidalijimas apie žaidimų įtraukimą į mokymąsi. Vėliau žaidimų dizainerė Karoliina Korppoo pristatė savo veiklos sritį. Galiausiai Helsinki Deaconess Institute atstovai pasakojo apie tai kokius sunkumus patiria romų tautos atstovai atvykę į Helsinkį. Po visų paskaitų dirbtuvių dalyviai buvo pakviesti į Aalto Design Factory Space aptarti dienos įvykių, dalyvių laukė jauki erdvė ir užkandžiai.“