• Naujienlaiškis
 • Lapkričiui prasidėjus Grafinio dizaino katedros 4 k. studentės Noatė Atkočiūnas, Greta Jasinskaitė, Saulutė Monika Šumauskaitė ir Julita Petruninaitė Maironio g. 1 skelbimų koloną nusprendė aprengti savo sukurtais šriftais.

  „Idėja ant skelbimų kolonos eksponuoti šriftus kilo spontaniškai, po pavasarinės sesijos užduoties, kuomet vadovaujamos prof. Aušros Lisauskienės „Šrifto dizaino“ studijų dalyko metu kūrėme autorinius šriftus" – sako studentės.

  Apie savo kūrybines inspiracijas studentės pasakoja:

  Noatė Atkočiūnas: „Kiekvieną kartą kai paskambinu seneliui, mūsų pokalbiai prasideda nuo „Labas rytas sako Simas <…> “. Tokį tekstą pasiirnkau ir šiam šriftui pristatyti. Taip, taip pasikartojimas, tarsi ritualas. Juk visi mes skubame, neturime laiko pasišnekėti, miesto gyvenimas atima asmeniškus ir skatina automatizmą."

  Greta Jasinskaitė: „Šrifto „Dunkel“ pristatomajam plakatui pasirinkau Jono Meko eilėraštį iš poezijos rinkinio „Žodžiai ir raidės“. Jo seka yra ne dialektiška, dėsninga, o labiau muzikinė, ritminė, primenanti dainą. Tai lyg opozicija mano šriftui, nes jis turintis svorį, gana griežtas. Kompoziciją kūriau pagal originalų eilėraščio tekstą.“

  Saulutė Monika Šumauskaitė: „Mano šriftas „Ketera“ įkvėptas jūros bangų ir atsikartojimo gamtoje. Kompozicija kolonai yra aliuzija į nesibaigiantį bangavimo ciklą.“

  Dėkojame studentėms už iniciatyvą ir džiaugiamės sukurtais bei pristatytais šriftais.