Paroda TAPYTI ir TAPTI

VDA Kauno fakulteto Tapybos katedros dėstytojų ir absolventų paroda „Tapyti ir tapti“ Šiaulių dailės galerijoje atidaroma lapkričio 5 d. 17 val. Paroda veiks iki lapkričio 20 d.

Tapyba reikalauja kantrybės ir besąlygiško „atsidavimo“, jausmo ugdymo ir lavinimo. Tai leidžia tapytojui tapybos darbus paversti savo supratimo ar jausminės sistemos dalimi. Nustojęs tapyti, nebetapantis tapytojas turėtų jaustis tarsi netekęs pats savęs. Vis dėlto ne kiekvienas baigęs tapybos studijas tęsia savo tapytojo kelią.

Parodos tikslas pristatyti VDA KF Tapybos katedros dėstytojus ir absolventus, kurie baigę tapybos studijas sėkmingai įsilieja į kultūrinį gyvenimą. Tapybos katedroje dirbantys tapytojai - Aušra Vaitkūnienė, Laima Drazdauskaitė, Pranas Griušys, Eimutis Markūnas, Aleksas Andriuškevičius, Andrius Zakarauskas, Petras Lincevičius, Povilas Ramanauskas, Sandra Kvilytė, Darius Rakauskas, Jovita Varkulevičienė – aktyviai kuriantys bei meniniame gyvenime dalyvaujantys menininkai ir tapytojai, todėl jų patirtis ir žinios tiesiogiai lemia studijuojančių tapybos įgūdžius ir motyvaciją.

Parodoje bus pristatyti tapybos katedros absolventai: Agnė Jonkutė, Agnė Liškauskienė, Saulius Paliukas, Akvilė Linkevičienė, Rosanda Sorakaitė - Ramanauskienė, Milda Gailiūtė, Milan Prokeš, Raimonda Kielaitė, Medeinė Revuckaitė, Samanta Augutė, Indrė Mikašauskaitė, Lukas Kolmogorcevas. Šių tapytojų ir menininkų kūryba yra skirtinga ir įvairialypė, aprėpianti skirtingas raiškas bei turinius, tačiau susieta bendros patirties, vietos ir laiko saitais.

Paroda „Tapyti ir tapti“ pasakoja tapybos santykį, mokytojų ir jų mokinių ryšį ir reprezentuoja Kauno meno mokyklos tradicijos raidą ir jos atgarsius šiuolaikiniame mene.

Parodos kuratoriai: doc. dr. Jovita Varkulevičienė, lekt. Andrius Zakarauskas.