• Naujienlaiškis
 • Lekt. Jolanta Kyzikaitė (g.1980)

  Gimiau 1980m. Kauno raj. 1998 metais baigiau Kauno dailės gimnaziją, tais pačiais metais įstojau į Vilniaus dailės akademiją, kur baigiau bakalauro (2002m.) ir magistro (2004m.) studijas. Parodiniame gyvenime dalyvauju nuo 2003m. Per tą laiką surengiau keturias personalines parodas, bei dalyvavau virš 30 bendrų parodų Lietuvoje, Estijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Austrijoje, Andoroje. Nuo 2011 metų Lietuvos dailininkų sąjungos narė.

  2010m ir 2011 m dalyvavau „Artist in residence“ (meninkai rezidencijoje) programoje Laudone, Austrijoje.

  2010 m. tapau I vietos laureate projekte „Jaunojo tapytojo prizas 2010“.

  2009 m.  pelniau antrąją vietą „Jaunojo tapytojo prizas 2009“ konkurse.

  Mano kūrinių yra įsigijęs Modernaus meno centras Lietuvoje, Walter Bischoff muziejus Vokietijoje ir privatūs kolekcionieriai.

     Mano tapybos darbai išsiskiria dideliais formatais bei komikso stilistika. Darbų tematiką  lemia mane supanti aplinka. Galėčiau išskirti pagrindines tematikas, aplink kurias sukasi mano kūryba: vaikai, kurie atspindi socialinius žmonių tarpusavio ryšius,  autoportretiškumas. Neretai šios temos susilieja į vieną bendrą darbą.

   Vaikai mano darbuose dažni. Tai savotiškas autoportretiškumas, nes tapydama savo dukras noriu įžvelgti dalelę savęs ir visuomenės. Rodomas kasdienis vaikų žaidimas padeda  reaguoti į asmenines - vidines problemas, taip pat į šeimos, bendrakultūrinius išgyvenimus ir aktualijas. Perpinant asmeninius išgyvenimus su bendra socialine atmosfera galima pamatyti esminius laikmečio skaudulius, kurie atsiranda iš klaidingo atpažinimo, auklėjimo, žiniasklaidos, interneto įtakos.