Tapyba | Bakalauro studijos | Kaunas

Prof. Aušra Barzdukaitė-Vaitkūnienė

Gimė 1962 Kaune. 1969-1980 mokėsi Kauno J. Jablonskio vidurinėje mokykloje. 1980-1986 studijavo tapybą Valstybiniame dailės institute (dabar — Vilniaus dailės akademija) Vilniuje. Nuo 1987 dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje. 1990-2002 grupės „Keturios“ narė.  Nuo 1992 —Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Dailininkės kūrinių turi įsigijęs Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Modernaus meno centras (mmc),Lietuvos Kultūros ministerija, Vilniaus Dailės muziejus, Lippes kraštotyros institutasVokietijoje bei privatūs asmenys Lietuvoje ir užsienyje. Nuo 1988 dėstė Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakultete, nuo 2009 VDA Kauno fakulteto vizualaus meno katedroje. Nuo 2021 — VDA Kauno fakulteto profesorė. Tapybos katedros vedėja.

Dailininkės drobėse ar tapyboje ant popieriaus retai sutiksime žmogaus pavidalą, ir tai tebus seno žaislinio klouno iškamša ar skudurinis Pjero atitikmuo. Bet žmogiškieji-žemiškieji reikalai kaip niekas kitas rūpi tapytojai. Ji visais įmanomais būdais (tradiciniais vaizdavimo metodais, pasirinktais keistais motyvais, detalių logišku struktūravimu arba, atvirkščiai, destruktūravimu ir pan.) bando stebėti, analizuoti ne ką kitą, bet paties žmogaus veiklą.

Rimtai, vis iš naujo išbandydama išraiškos priemonių tapyboje galimybes, dailininkė ne tik tyrinėja fizinius dalykus, bet ir sugeba paskleisti užburtas nuojautas, kad kažkur visai šalia egzistuoja iracionalūs dalykai. Tokie tapybiniai stebėjimai duoda žiūrovui daugiaprasmės naudos: praskleidžia karnavalinio žavesio uždangas ir suteikia galimybę susimąstyti vienumoje.