MultiWeave | Kadi Pajupuu, Marilyn Piirsalu (EE)

Dirbtuvės kartu su menininkėmis ir tyrėjomis Kadi Pajupuu ir Marilyn Piirsalu iš Pallas taikomųjų mokslų universiteto, (Tartu, Estija).

Balandžio 5 d. (trečiadienis), 10-13 val.

Tekstilės meno ir dizaino laboratorijose (Malūnų g. 5).

Būtina registracija, nes vietų skaičius ribotas – https://forms.gle/WNJW9CeDcEYGhZgK9

MultiWeave yra tekstilės architektūrinių struktūrų kūrimo būdas, įkvėptas 3D spaudos. Ši technika suteikia galimybę kurti audinio struktūrą, kai ataudai yra sluoksniuojami aplink laikinus metmenis. MultiWeave technika ir metodai leidžia kurti įvairius trimačius paviršius ir objektus, o kiekvienas kūrėjas eksperimentuojant ir interpretuojant ją gali sukurti ir atrasti naujus šios technikos pritaikymo būdus ir ją praplėsti. 

Šis audimo būdas yra sukurtas ir išplėtotas Pallas taikomųjų mokslų universitete (Tartu, Estija), jo išradėja – menininkė, inovatorė, tyrėja Kaddi Pajupuu.

Marilyn Piirsalu (g.1981) yra vizualių menų kūrėja, dirbanti su grafikos technikomis ir tekstile. Ji dažniausiai kuria instaliacijas ir vaizdo įrašus, o įkvėpimo semiasi iš tekstilės kūrimo būdų. Autorė tiria procesus, kurie kuria linijas, struktūras, o jos tekstilė primena architektūroje naudojamas formas.

Instagram: @marilyn_weaving

Kadi Pajupuu (g. 1963) yra profesorė, išradėja ir tekstilės kūrėja Pallas UAS Universitete (Tartu, Estija). Jos įkvėpimas kyla iš tradicijų kvestionavimo. Kadi Pajupuu sukūrė priemones, kurios įgalina kurti tekstilę naujais būdais, manipuliuojant metmenimis (RailReed) arba derinant kaišymą su 3D spausdinimo koncepcija. Jos skulptūrinės instaliacijos primena organiškas formas.

Instagram: @kadipuu | Kadipuu.ee, RailReed.ee

Dirbtuves organizuoja | VDA galerija Artifex

2023 04 04 - 04 21 VDA galerijoje Artifex (Gaono g. 1, Vilnius) veiks Marilyn Piirsalu ir Kadi Pajupuu paroda MultiWeave. Parodos atidarymas | 2023 balandžio 4 d. 18 val.