Kviečiame į VDA Vilniaus fakulteto Tapybos katedros magistrantų parodą „Ben(t)kartas“ VDA galerijoje „Tapybos koridorius“.
 

Mes esame tarpusavyje pažįstami tapytojai, kadangi esame viename magistro kurse, žinome vienas kito paveikslus, nagrinėjome magistro teorinius darbus, dalyvavome peržiūrose.
Atsidūrėme tokioje situacijoje, jog mums keturiems tenka daryti bendrą parodą. Šį pusmetį privalome atsiskaityti praktiką viešoje erdvėje (kitaip tariant, padaryti parodą), kad sėkmingai užbaigtumėm priešpaskutinį semestrą. Atsitiktinumo dėka šią parodą nusprendė daryti keturi studentai. Taigi, ieškojome bendrų dalykų, kurie sieja mūsų darbus. Kiekvienas parašėme trumpus tekstus, kuriuose išdėstėme savo įsivaizduojamą parodos koncepciją. Strategija buvo surasti bendrų minčių ir tokiu būdu bandyti įvardinti parodos koncepciją. Kartojosi tokios frazės: “nykstantis prisiminimas”, “fragmentas”, “ženklas”, “pasakojimas”. Buvo keli variantai kuria kryptimi gali linkti pavadinimas, idėjos paaiškinimas, tačiau vienbalsiu nepavyko nuspręsti vieno. Galų gale, pradėjome juokauti, kad ši paroda - lyg vaikas, kurio nelabai norim. Taip ir gimė parodos pavadinimas “Benkartas”. Nevisai norėta, gal kiek skubota, bet nuspręsta padaryti. Keturių studentų paroda, kuri neturėjo įvykti, bet įvyko. Vargu ar dar kadanors nuspręsime rengti parodą visi keturiese, taigi įterpėme raide “t” ir išėjo “Bent kartą”. Žodyne, benkartas yra apibūdinamas, kaip ne santuokoje gimęs vaikas; pavainikis; išvisa; išsigimėlis. Paieškojus kiek daugiau informacijos Jaunimo žodyne suradome tokį benkarto paaiškinimą:
“Žodis “benkartas”, kilęs iš senovinės Ivrito kalbos. Benkartas, tai sudurtinis žodis "ben karet". "Ben" verčiasi - sūnus. "Karet" - tai sielos išrovimas nuo egzistencinio šaltinio. Už tam tikrus nusikaltimus, pavyzdžiui šiuo atveju, draudžiami lytiniai santykiai, žmogaus siela atskiriama nuo egzistencinio šaltinio.

Parodos dalyviai bei kuratoriai:
Meda Makauskaitė
Indrė Maurat
Laura Zaveckaitė
Kristupas Ališauskas

Paroda veiks iki vasario 4 d. galerijoje „Tapybos koridorius“ VDA Senųjų rūmų III aukšte, Maironio g. 6.