• Naujienlaiškis
  • Studijų specifika

    Studijuodami stiklo meno ir dizaino bakalauro studijų programoje studentai išmoksta pagrindinių meninio stiklo technologijų: karštas stiklas, stiklo skulptūrinė plastika, sukepinimas, šaltas stiklo apdirbimas, klasikinis ir modernus vitražas. Taip pat susipažįsta su kitomis medžiagomis ir jų apdirbimo technikomis kaip metalas ir plastikas. Busimieji menininkai/dizaineriai tobulina ir bendrameninių dalykų gebėjimus (tapyba, skulptūra, piešimas, tarpdisciplininis menas, kompiuterinė grafika, fotografija). Gilinasi į meno istorijos ir teorijos, filosofijos, meno vadybos ir kitas universitetines disciplinas.

    Atlikdami specialybės kursines užduotis studentai kuria meninę stiklo plastiką, autorinius stiklo dizaino objektus, skirtus interjerui bei eksterjerui. Dauguma studentų jau studijuodami sėkmingai įsilieja į kūrybinį gyvenimą: dalyvauja parodose, konkursuose, meniniuose projektuose, taip pat, pildo individualius užsakymus.

    Stiklo meno ir dizaino studijų programą baigę absolventai, kaip profesinės specifikos žinovai, yra svarbūs kaip stiklo meninių objektų kūrėjai Lietuvos meno kontekste. Taip pat jie reikalingi, kaip meninių individualių užsakymų kūrėjai - dizaineriai. Diplomuoti menininkai/dizaineriai paklausūs universitetinėse ir neuniversitetinėse aukštosiose mokyklose kaip dėstytojai ir meno mokyklose bei gimnazijose, kaip įvairias menines technologijas išmanantys mokytojai. Dalis baigusiųjų stiklo meno ir dizaino studijų programą sėkmingai darbo vietas susikuria patys - užsiima individualia menine - kūrybine veikla.

    Tai, kad Stiklo meno ir dizaino specialybės absolventų kūrybą galima pamatyti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio parodų salėse bei galerijose, liudija vieną iš geriausių programos savybių – kūrybinio aktyvumo skatinimo sėkmę.