• Naujienlaiškis
 • Dailės krypties stojamųjų egzaminų tvarkaraštis
  Dailės krypties stojamųjų egzaminų aprašas

  Registracija studijoms nuo birželio 1 d. bakalauras.lamabpo.lt

  Stiklo meno ir dizaino studijų programa

  Stiklo meno ir dizaino bakalauro studijų programa yra vienintelė Lietuvoje, suteikianti universitetinį išsilavinimą bei žinias ir gebėjimus, reikalingus profesionalaus menininko/dizainerio praktikai.

  Programa apima projektavimo, konceptualaus idėjų pateikimo uždavinius, susijusius su dizaino objektais, architektūra ir erdve, vizualiuoju menu. Studentai susipažįsta su skirtingomis medžiagomis (stiklu, metalu, plastiku), jų technologijomis, įvaldo ir geba apjungti jas konceptualaus meno kūriniuose ir dizaino objektuose.

  Stiklo meno ir dizaino bakalauro studijų programa suteikia tarpdisciplinių dalykų, meno teorijos, medijų, socialinių ir humanitarinių mokslo sricių žinias. Šios studijos ugdo menininko gebėjimą profesionaliai kritiškai mąstyti, skatina savarankiškai mokytis ir tobulėti, prisiimti atsakomybę už savo veiklos ir jos rezultatų poveikį visuomenės bei kultūros raidai.

  Stiklo meno ir dizaino katedroje dėsto žymūs stiklo menininkai, aktyviai besireiškiantys Lietuvoje bei užsienyje. Meninio stiklo subtilybes demonstruoja kviestiniai menininkai iš užsienio. Stiklo meno ir dizaino katedra artimai bendrauja su Europos dailės aukštosiomis mokyklomis bei vykdo tarptautinių mainų programą, kuri suteikia galimybę studentams studijuoti Turkijoje, Vokietijoje, Anglijoje, Švedijoje, Čekijoje ir daugelyje kitų šalių.

  Stiklo meno ir dizaino studijų programą baigę absolventai turi galimybę užsiimti individualia kūrybine veikla, taikyti specialybės gebėjimus įvairiuose kūrybinėse industrijose.