• Naujienlaiškis
 • Birželio 8 d. VDA Klaipėdos fakulteto Šiuolaikinio meno ir medijų programos III kurso studentės Jevgenija Škaliova, Dainora Petrauskaitė ir Julija Docenko dalyvavo Marijos Griniuk (Lietuva/Danija) performanse „Ženklo palikimas – elektroninis amžinojo prisilietimo karnavalas”, kuris vyko tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje Art Vilnius '18!

  Performanse taip pat dalyvavo Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Tapybos katedros studentai. Kiti performanso dalyviai buvo: Rūta Velykytė, Kaspar Aus, Šarūnas Baltrukonis, Lilija Gotautaitė, Giedrius Majauskas, Greta Šležaitė, Ieva Bartuškaitė. 

  Apie performansą: Performansas kaip pirminis tyrimas

  Nagrinėjamas performatyvios pedagogikos meno mugės formate (Art Vilnius '18) klausimas (performatyvi pedagogika - tai susitikimas su žiūrovu bei abipusis - žiūrovo ir menininko - ženklo palikimas sąmonėje/atmintyje). 

  "Science Technology Society" - STS naudojama kaip pagrindas performanso idėjai: nagrinėjama, kaip technologijos pakeičia menininko kūrybinį procesą bei kokius pėdsakus (traces) technologijos palieka kūrinio pristatyme. 

  Performanso choreografija buvo sudaryta iš vokalo, judesio, bei interakcijos su žiūrovais segmentų. Kaip vizualus pėdsakų (traces) palikimo elementas buvo naudojamas piešinys, sukurtas judesio/interakcijų metu - šis piešinys buvo pagrindas, ant kurio vyko performansas.

  Visi performanso dalyviai turėjo kostiumus su integruotais elektroniais elementais, kurie skleidė garsą dalyviui judant bei prisiliečiant prie kito dalyvio. 

  Performansą pristatė galerija „Meno parkas”.