Vilniaus dailės akademija XIV Florence Biennale Art+Design parodoje

VDA Mados dizaino katedros docentės Alevtina Ščepanova ir Edita Sabockytė-Skudienė, Florencijos bienalės kuratorių tarybos sprendimu, 2023 m. spalio 14–22 d. dalyvavo XIV Florencijos bienalėje, tarptautinėje šiuolaikinio meno ir dizaino parodoje, pristatydamos bio meno ir dizaino instaliaciją „Nojaus sodo lysvės“. Kūrėjos pastebėtos tarptautinės vertinimo komisijos ir atrinktos į TOP 10 instaliacijų kategorijoje.

Florencijos bienalė yra pagrindinė šiuolaikinio meno ir dizaino paroda Florencijoje ir viena iš aktualių šiuolaikinio meno ir dizaino parodų pasaulyje. Renginį globoja Europos Parlamentas, Italijos UNESCO komisija, Italijos kultūros ministerija, Toskanos regionas ir Florencijos savivaldybė. Čia dalyvavo daugiau nei 600 menininkų ir dizainerių iš 85 šalies ir jame apsilankė daugiau nei 10 000 lankytojų. XIV Florencijos bienalė, vyko Fortezza da Basso (Florencija, Italija), įtraukdama dalyvaujančius menininkus ir lankytojus į gausią meninės ir kultūrinės veiklos programą. Be pagrindinės parodos, vyko įvairūs renginiai, pasirodymai, seminarai, konferencijos ir paskaitos, susijusios su 2023 m. bienalės tema – AŠ ESU TU. Individuali ir kolektyvinė tapatybė šiuolaikinio meno ir dizaino kontekste. Florencijos bienalės „Lorenzo il Magnifico“ ir „Leonardo da Vinci“ apdovanojimus už viso gyvenimo nuopelnus mene ir dizaine gavo asmenys, pasiekę meninių laimėjimų viršūnes už savo indėlį į kultūrą: ispanų architektas, inžinierius ir menininkas Santiago Calatrava, amerikiečių fotografas ir filmų kūrėjas David LaChapelle.

Šiuos apdovanojimus yra gavę tokie garsūs menininkai ir dizaineriai kaip Marina Abramovič, Gustavo Aceves, Refik Anadol, Sauro Cavallini, Christo & Jeanne-Claude, David Hockney, El Anatsui, Arata Isozaki, Salvatore & Wanda Ferragamo, Ferrari & Pininfarina, Gilbert & George, Anish Kapoor, Oliviero Toscani, Elsa Peretti (Tiffany & Co.), Michelangelo Pistoletto, Paula Scher, Vivienne Westwood, Franco Zeffirelli.