Paroda Costume & Contemplation 1 įsikūrė Centriniame tekstilės muziejuje Lodzėje, kuris yra didžiausias tekstilės muziejus Europoje. Muziejus įsikūręs buvusiame Liudviko Gejerio fabrike, vadinamame Baltuoju fabriku – vienu reikšmingiausių miesto tekstilės istorijos simbolių. Gavome išties nuostabias erdves, už tai dėkojame muziejaus direktorei Anetai Dalbiak. Taip pat dėkojame muziejaus konsultantei Magdalenai Gonerai, bei prie parodos prisidėjusiam Lodzės dailės akademijos Mados instituto direktoriui Michal Sculz. 

APIE PARODĄ

KOSTIUMAI IR PAMĄSTYMAI 1  (Costumes and contemplations 1)
Vilniaus dailės akademijos Mados dizaino katedros dėstytojų ir partnerių paroda

Ši paroda pirmoji iš parodų ciklo, kurioje pristatomi  skirtingų kartų dizainerių darbai. Visus juos sieja Vilniaus dailės akademija ir mada. Vieni iš autorių turi ilgametę akademinę ir darbo mados industrijoje patirtį. Kiti – tik pradeda dėstymo karjerą bei derina ją su savo mados ženklų vystymu.  Jauniausi parodos autoriai – paskutinių metų absolventai, kurie siekia akademinės karjeros ir bando įsitvirtinti mados pasaulyje.

Visi pristatomi darbai yra ir kostiumai  ir pamąstymai  – mados išraiškomis autoriai apmąsto jiems rūpimas sociokultūrines, istorines, religines temas. Jie diskutuoja ar ginčijasi su žiūrovu, tyrinėja pasaulį ir būtį, taip mažais žingsneliais bandydami įprasminti savo kasdienybę ir priartėti prie ieškomos tiesos.

Mados dizaineriai: 
Jolanta Talaikytė
Rūta Kvaščevičiūtė
Alevtina Ščepanova & Edita Sabockytė-Skudienė
Vidmina Stasiulytė (Švedija)
Agnė Kuzmickaitė
Justina Semčenkaitė
Rytis Beiga 
Sonja Šterman (Slovėnija)
Renata Maldutienė 
Kuratorės:
Renata Maldutienė
Agnetė Voverė
Bendradarbiaujant su Michal Szulc
Konsultantė Magdalena Gonera
Parneriai:
Lodz Young Fashion
Central Museum of Textiles
The Academy of Fine Arts in Lodz
Fashion Design Institute
Vilnius Academy of Arts
Paroda veiks iki 2023 m. sausio 31 d. 
Paroda įtraukta į oficialią Lodz Young Fashion festivalio programą ir jau buvo paminėta šiuose kanaluose: