Fashion Revolution tvarios mados savaitė Vilniaus dailės akademijoje

Balandžio 26-27 dienomis Vilniuje vyks pasaulinės Fashion Revolution tvarios mados savaitės renginiai, skirti iš arčiau pažvelgti į tvarios mados galimybes: nuo išmetimo kultūros (angl. throwaway culture) mažinimo, pakartotinio tekstilės panaudojimo iki kūrybinės raiškos ir meninių sprendimų įgalinimo madoje.

Renginių metu vyks inspiracinės diskusijos, interaktyvios mainytuvės, drabužių perdirbimo dirbtuvės, į kuriuos bus kviečiami dalyvauti ir savo patirtimi pasidalinti Švedijos, Ukrainos ir Lietuvos dizaineriai, tvarios mados ekspertai. O vienoje Vilniaus galerijų įvyks ir pirmoji Lietuvoje Vilniaus dailės akademijos studentų tvaraus mados dizaino pop-up paroda SUTVERTÌ, kurią lydės ir jai specialiai sukurta muzikinė selekcija bei dizainerės iš Ukrainos atliekamas unikalus meninis performansas.

Tvari mada dažnai suvokiama kaip dar viena laikina tendencija, iš dalies apribojanti mados produktų pasirinkimo laisvę. Šių renginių tikslas - parodyti, kad būtent meninių - kūrybinių sprendimų dėka tvari mada gali būti ilgalaikė mados kryptis, negrįžtamai keičianti mados industriją. O mados dizainas gali ir turi prisidėti prie aplinkai draugiškos ir socialiai atsakingos mados kūrimo.

Renginius organizuoja Fashion Revolution Lithuania kartu su partneriais: Vilniaus dailės akademijos Mados dizaino katedra, šiuolaikinio meno galerija Drifts, Švedijos ambasada Lietuvoje, Backstage Cafe bei kitais tvarios mados entuziastais Lietuvoje.

PROGRAMA

Balandžio 26 d. Vilniaus dailės akademija, Maironio g. 3

17:30 Fashion Revolution Lithuania pristatymas. Aušra Juozapaitytė, Fashion Revolution Lithuania nacionalinė koordinatorė

17:40 Inspiracinis pranešimas apie tvarios mados dizaino kelionę Švedijoje. Lotta Ahlvar, Švedijos dizainerių asociacijos vadovė, buvusi Švedijos mados tarybos vadovė

18:20 Diskusija su Lietuvos mados dizaineriais ir stilistais: „Tvari mada - išsekusi sąvoka ar neišnaudota galimybė?”

18:45 Kūrybinės cianotipijos technikos dirbtuvės su dizainere Ieva Keliauskaite-Mališauske bei interaktyvios mainytuvės su tarpdisciplininio meno kūrėja Algina Bedulske.

Balandžio 27 d. šiuolaikinio meno galerija Drifts, T. Vrublevskio g. 6-2

18:00 Pop-up parodos SUTVERTÌ atidarymas. Parodos kuratorė Vilniaus dailės akademijos tvarios mados lektorė Justina Semčenkaitė

18:30 Katia Beslik mados dizainerės iš Ukrainos meninis performansas