• Naujienlaiškis
 • Spalio 28 d. – gruodžio 3 d. 
  Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyksta VDA Keramikos katedros studentų darbų paroda.

  Ši VDA Keramikos katedros studentų darbų paroda kviečia leistis į paieškas: ne tik tikėtis rasti pasisavintų ar pagamintų daiktų, bet ir apmąstyti pačios keramikos esmę. Daugelis parodoje eksponuojamų darbų yra sukurti naudojant gamtinių formų bei tikrų industrinių daiktų atliejas. Tai ypatingai kruopštaus darbo ir didelės kantrybės, bei daug keramikos technologijos žinių reikalaujanti dalis, kurioje per medžiagos ir formos dermę, atsispindi naujausios tendencijos ir senųjų tradicijų įtaka keramikoje.

  Pastebima, jog jaunųjų keramikų darbai konceptualėja, linksta link objekto, instaliacijos meno išraiškos formų. Analizuojamos temos dvelkia ne vien tik jaunatvišku novatoriškumu ir nežabota ekspresija, bet kiekvienas darbas nuosekliai ruošiamas kaip parodinis ir itin technologiškai išpildytas kūrinys. Ryškus polinkis pasitelkti kuo įvairesnes medžiagas, bei išbandyti jų galimybes, leidžiama eksperimentuoti savitomis autorinėmis technologijomis, įgalinančiomis ieškoti naujų plastinės raiškos galimybių.

  Parodos dalyviai:

  Lukas Šilinskas, Aistė Kalvelytė, Rūta Palaimaitė, Milda Valantiejūtė, Brigita Rimkutė, Miglė Mačiulytė, Uršulė Baužaitė, Martynas Margevičius, Rokas Jaunušonis, Laura Matikaitė, Aistė Astrauskaitė, Eglė Barkevičiūtė, Rūta Jurčiukonytė, Onė Maldonytė, Vilmantė Žegulytė, Inesa Chodakovskaja.