Vasario 24, 25 ir kovo 4 dienomis Vilniaus dailės akademijos Keramikos katedros dirbtuvėse vyko seminaras „Tvari dailė: mozaika-stiklas-keramika“, kuriame dalyvavo 17-a dailės ir technologijų mokytojų iš visos Lietuvos. Seminaras apjungia dailės, technologijų ir teatro mokytojus į bendrą integruotą kūrybinę veiklą, o svarbiausias dėmesys skiriamas tarpdisciplininiams menams, ugdant socialines ir komunikavimo kompetencijas.

Seminaro metu vyko trejos kūrybinės dirbtuvės, skirtos mozaikos, stiklo bei keramikos meno temoms. 

Mozaikos kūrybines dirbtuves vedė VDA Įvietinto meno ir scenografijos katedros freskos-mozaikos specializacijos dėstytojas lekt. Algimantas Kensminas. Mozaikos dirbtuvių metu naudojant nebereikalingas keramines plyteles, sudužusius indus ar kitus keramikos-porceliano daiktus ir panaudojant antrines medžiagas, sukurti namų dekoro elementai. 
Stiklo dekoravimo kūrybines dirbtuves vedė VDA Įvietinto meno ir scenografijos katedros vitražo specializacijos dėstytojas doc. Žydrūnas Mirinavičius. Dirbtuvių metu mokytojai ekologiškais dažais dekoravo pramoninius stiklo gaminius, susipažino su šiuolaikinėmis stiklo dekoravimo priemonėmis, naudojant virtuvėje esančias priemones bei techniką.
Keramikos kūrybinių dirbtuvių metu vyko komandinis interaktyvus darbas, bendrai kuriant keramikos kūrinį. Dirbtuvėms vadovavo VDA Keramikos katedros dėstytoja doc. Rasa Justaitė-Gecevičienė.

Dailė moko būti čia ir dabar, todėl seminaro aktualumas: per dailės dalykus atkreipti dėmesį į darnų žmogaus ir gamtos sugyvenimą, ekologines problemas, bei tvarių medžiagų ir technikų naudojimą kūryboje. Siekiama, kad mokytojai ir mokiniai galėtų prisidėti konkrečia kūrybine veikla prie socialiai atsakingos ir saugios gyvensenos įgūdžių formavimo. 

Seminaro organizatoriai


Seminarą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Vilniaus dailės akademija