Gegužės 5 dieną akademijoje viešės kinetinius objektus bei instaliacijas kuriantis menininas Kęstutis Svirnelis

Gegužės 5 dieną 15 val. prof. Felikso Daukanto auditorijoje prisistatymo pranešimą (artist-talk) skaitys Vilniaus dailės akademijos Skulptūros katedros alumni, kinetinių objektų bei instaliacijų menininkas, gyvenantis bei kuriantis Vokietijoje – Kęstutis Svirnelis. Po pranešimo kartu su norinčiųjų grupe bei menininku keliausime į K. Svirnelio parodą galerijoje „Arka“. 

[...] menininkas analizuoja kapitalizmo, vartotojiškumo, liberalizmo, demokratijos, žmogaus ir jo vaidmens sistemoje temas.

[...]

Kęstučio Svirnelio kūryba artima XX a. 7-8 deš. Italijoje prasidėjusio avangardo judėjimo „Arte Povera“  (liet. skurdus menas) principams. Šio judėjimo atstovams buvo svarbus santykis su medžiaga, jos atsiradimo priežastys, estetinės ar antiestetinės medžiagos savybės, nepriklausomai nuo kainos. Kūrėjai teigė, kad menas turi būti politiškas ne turiniu, bet savo transformuojančia žinute.

[...]

Nuo savo kūrybos pradžios skulptorius naudoja rastus objektus, daiktus ir medžiagas, jo kūriniuose netrūksta ne tik judesio bet ir performatyvumo. Vienas ryškiausių jo kūrinių yra iš dolerių sukurta ir pagal daviklio parametrus besijuokianti žiurkė pavadinimu „Kapitalas“.

Tekstas – Sonatos Baliuckaitės

Menininko CV; „Artist Kestutis Svirnelis at his studio in Stuttart“ Youtube; Svirnelis.art;