Gegužės 11 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje atidarytos net dvi Vilniaus dailės akademijos įvietinto meno programos studentų, absolventų ir dėstytojų parodos.

Pirmajame galerijos aukšte eksponuojama paroda „Mozaikos, freskos ir sgrafitai“, kuruota prof. Ievos Skauronės, lekt. Algimanto Kensmino bei menotyrininkės Agnės Mackevičiūtės. Ekspozicijoje pristatomi įvietinto meno studentų darbai sukurti per pastaruosius keturis studijų metus. Kaip ir nurodo parodos pavadinimas, čia galima pamatyti įvairiomis tematikomis kurtas mozaikas: vienos jų atliepia antikinius vaizdinius, sugrąžinančius žiūrovą į šios meno formos ištakas, o kitos atvirkščiai – šiuolaikiškos, vaizduojančios minimalizuotus gamtos siužetus, primenančios lovatieses ar nuotraukų fragmentus. Kūriniuose naudojama ne tik tradicinė smalta, bet ir keramikinės plytelės ar net domino kauliukai. Parodoje taip pat pristatomos studentų freskos ir sgrafitai, klasikinėmis technikomis vaizduojantys portretus bei abstrahuotus peizažus. Tad parodos kūriniai atskleidžia senųjų dailės formų galimybes tapti absoliučiai šiuolaikiškomis, vaizduojančiomis šiandienos jaunam žmogui svarbias ir aktualias temas.
Parodos autoriai: Martynas Arlauskas, Valerija Bartaševič, Uršulė Jankūnaitė, Rimvydas Kušnerovas, Goda Lukaitė, Jonas Lukša, Diana Radvilovičiūtė, Simona Rukuižaitė, Erikas Siliuk, Viktorija Tamaliūnaitė, Rugilė Truncytė, Hubertas Ulvydas ir Greta Virzbickytė.

Antrajame galerijos aukšte eksponuojama tapybos darbų paroda „Mokytojas ir mokinys“, rezganti vizualinį dialogą tarp menininkų prof. Ievos Skauronės, lekt. Algimanto Kensmino bei jų studentės, praėjusiais metais įvietinto meno magistro studijas baigusios, Jolantos Žalalienės darbų. Šių autorių tapybos ciklų kūrimo intensijos buvo skirtingos, tačiau juos visus jungia kultūrinės atminties, laiko tėkmės ir efemeriškumo temos. Pagrindiniu J. Žalalienės darbų motyvu tampa etnografinės lovatiesės, kurios nyksta, plyšta ir dūla, taip atskleisdamos kultūrinės praeities nostaligiją bei bandymą audinius, jų ryškų koloritą ir ornamentus perteikti naujame paveikslo pavidale. Tuo tarpu menininko ir dėstytojo Algimanto Kensmino darbų triptikas „Nepatirtas raudonos prisiminimas“ žiūrovą nukelia į priešistorę. Uolų piešinius bei filmo kadruotes primenantys paveikslai atskleidžia sapniškas vizijas ir ilgesį laikui, kuriame autoriaus dar nebuvo gyventa. Tapytojos ir Vilniaus dailės akademijos rektorės Ievos Skauronės tapybos ciklas abstrakčia dailės kalba pasakoja apie Lietuvos žydų tragedijas, kurios šiandieniniame politiniame kontekste tampa ypatingai svarbiomis stebint dabarties karo konfliktus ir nužmogėjimo procesus. Parodos „Mokytojas ir mokinys“ kuratorė – doc. dr. Dalia Ramutė Karatajienė.

Parodos Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje (Vytauto Didžiojo g. 73) veikia iki birželio 8 d.