Spalio 16-22 dienomis ketvirto kurso studentai Martynas Arlauskas ir Armine Sargsyan, kartu su dėst. prof. Živile Jasutyte atliko praktiką Lenkijoje, arboretume „Bolestraszyce" įsikūrusiame šalies Pietuose, netoli Peremislio. Studentai atliko darbą pavadinimu “Toliau rūpintis” bei dėstytoja sukūrė objektą “Karo pašto dėžutė”.

Studentai dalijasi patirtimi, nuotraukomis bei savo kūrybiniu darbu iš tarptautinio projekto: 

Išties smagu, nes praktika atliko savo pagrindinę funkciją - suteikė praktikos. Šis projektas davė galimybę pramankštinti ne tik savo kūrybinius gebėjimus, bet ir platų spektrą kitų, asmenybei naudingų patirčių, - tarpusavio bendravimas, emocinis santykis su nauja (kūrybine) erdve, geografinio ir kultūrinio lauko plėtimas. Projekto metu gavome daug konsultacijų iš profesorės Živilės bei šiek tiek iš kitų dėstytojų, tačiau pats darbo procesas buvo gana individualus; tai vertinu kaip pasitikėjimo išraišką. Taip pat džiaugiuosi atradęs kūrybinės grupės darbo džiaugsmus. Nors dirbome dviese kartu su Armine, diskusijos nesustojamai plaukė versdamos gilintis bei nerti į platesnius kontekstus bei idėjos išraišką, nepailstamai kėlėme klausimus vienas kitam ir per atsakymus stiprėjome kaip kūrybinė grupė. Esu dėkingas už šią patirtį ir ypač dėkingas dėst. prof. Živilei Jasutytei ir kolegei Armine Sargsyan.

Darbe analizavome bendražmogiškuosius fenomenus, o krenkrečiau, vieną iš jų - atsakomybę. Arboretumo kontekste matomos vyriškų bei moteriškų pečių atliejos, nešančios gamtinius elementus, krepia mintį į ekologiją bei atsakomybę santykyje tarp žmogaus ir gamtos. Darbe matomas kartojimosi/kartų elementas žymi darbo temos aktualumą, pradedant nuo pirmųjų vyriškų bei moteriškų pradų Soduose iki šių dienų, kuomet santykis tarp žmonių bei gamtos išlieka problematiškas. Tačiau reziumuojant - šis darbas tėra apie mane ir tave bei mus jungiančią atsakomybę.

Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo studentai doktorantai ir dėstytojai iš įvairių keturių šalių: Lenkijos (Lodzės, Poznanės), Lietuvos (VDA), Ukrainos (Lvovo akademija) ir Bulgarijos (Sofijos).