Vasario 3 d. 17 val. VDA Kreatoriume / meno krosnys atidaroma Įvietinto meno III kurso studentų paroda „Išvietintos dvasios beieškant“.

Jaunas menininkas pilnu bagažu įvairiausių techninių priemonių ir nesuvaldytų išraiškų dar tik pradedantis savo vietos paiešką. Pirmaisiais žingsniais, su meno akademijos palyda, jis dvejodamas žengia individualybės link.

2021 m. rudens semestrą pirmosion kelionėn išsiruošė III-iojo kurso įvietinto meno studentai. Šios kelionės tikslas – paroda Lukiškių kalėjime. Ši erdvė neseniai atgimė kaip atvira vieta kūrėjų idėjoms talpinti. Kad įveikti šią distanciją studentai sėmėsi įkvėpimo per patyrimą ir įspūdį kalėjimo aplinkoje. Tai telpa į pirminį parodos pavadinimą „Vietos dvasios beiškant“. Pirmoji paroda, jaudulys, laukimas, planavimas ir… Atotrūkis. Nesutampa datos, nėra užfiksuotų faktų, meno kūriniai nė nepasiekia savo vietos.

Dabar šie kūriniai pasilikę ten kur sukurti, įkalinti savo kūrybinėje terpėje persmelkti kalėjimo dvasia. Pakitęs pavadinimas „Išvietintos dvasios beieškant“ ironiškai pašiepia nepavykusią kelionę, kurios eigoje jaunieji menininkai susidūrė su pirmuoju kūrybiniu nusivylimu. Įvietintas-išvietintas menas „Kreatoriumo“ ekspozicijos erdvėje besiblaškantis tarp praeities ir ateities klausia žiūrovo – tai kur ta išsvajotoji kūrybinė laisvė? Ar ji priklausanti kūrėjui ar kūrybos įvietintojui?

Menininkai: Martynas Arlauskas, Uršulė Jankūnaitė, Aistė Maliaukienė, Arminė Sargsyan, Rugilė Truncytė

Paroda VDA Kreatoriume / meno krosnys veiks iki vasario 12 d.