Vasario 10 d. 16 val. Įvietinto meno ir scenografijos katedros I a. hole atidaroma 4 kurso Įvietinto meno studentės Gretos Virzbickytės tapybos paroda „Sapno sluoksniai“.

Visa mano kūryba yra apie mane pačią. Žmonės tai vadina vidiniu pasauliu, bet man – tai vidiniai reiškiniai, kurie neapčiuopiami, neregimi ir nenusakomi, todėl nusprendžiau būtent juos vizualizuoti. Kitaip tariant, nupiešti, nubraižyti jų kontūrą ir struktūrą. Kol kas geriausiai sekasi tai perteikti tapyboje. Per spalvas, nuotaiką, prisiminimus, išgyvenimus, abstrakčias formas, potėpius. Dar ne visi paveikslai turi pavadinimus ir istorijas, bet tai ilgainiui atsiras, kaip ir keisis kai kurių paveikslų fragmentai.

Parodoje pristatomų paveikslų ciklo atspirties taškas buvo „pasąmonės dienoraščiai“ – mano knygutės, į kurias viena ar keliomis spalvomis paišau vaizdinius, vizijas, nuotaikas, dienos įspūdžius, pokalbius. Piešiu kaire ranka, užsimerkusi. Dažniausiai su aliejinėmis pastelėmis ir markeriais, kurių spalvas išsitraukiu atsitiktinai. Knygutės yra neatsiejama mano gyvenimo dalis, visada šalia manęs: išsirinkusi labiausiai patinkančią kompoziciją ar spalvų derinius, jau sąmoningai perteikiu juos ant drobės. Tačiau visada siekiu palikti laisvę žiūrovo vaizduotei. Taip ieškau santykio tarp sąmonės ir pasąmonės, tos plonytės ribos, kuri skiria sapną nuo realybės.

Greta Virzbickytė

Kuratoriai: Gintaras Palemonas Janonis ir Agnė Mackevičiūtė

Paroda „Sapno sluoksniai“ Įvietinto meno ir scenografijos katedros I a. hole veiks iki kovo 10 d.