Birželio 5-tą bei 9-tą dienomis vyko Įvietinto meno programos BA ir MA pakopų baigiamųjų darbų gynimai!

Įvietinto meno programos diplomantai eksponuojasi Vilniaus dailės akademijos bei Jono Meko vizualiųjų menų centro erdvėse.

BA

Uršulė Jankūnatė
Kūrinys, išliekantis gyvuoti ant fasado sienos, įsipina į žmonių kasdienybę. Baigiamąjį darbą įkvėpė gamta – harmoninga visuma natūroje įkvėpė apjungti skirtingas technologijas: mozaika, dekolis, stiklas.
Maironio g. 4, išorinė įėjimo siena

Armine Sargsyan
Tapybos darbų cikle pasakojama apie vienos moters būvį buityje per objektus ir situacijas virtuvės erdvėje. Atsispyrusi nuo realaus buities vaizdinio, siekiu užfiksuoti gyvenimo ciklo grožį bei sudėtingumą per atsitiktines akimirkas, inspiruotas virtuvės erdvės.
Maironio g. 4, 109 aud.

Rugilė Truncytė
Kūrinyje gilinamąsi į save per emocinį autoportretą, kurį
bandoma atskleisti per neįprastą baimę – lepidopterofobiją – tai drugelių baimė. Savo baimės objektą perkeliu ir vaizduoju ant senų langų tarsi užstrigusį, įklimpusį ar prilipusį garso žibinte.
Maironio g. 6, rūsiai

Aistė Maliaukienė
Per tapybą nagrinėju motinystę. Man įdomu stebėti ir fiksuoti, kaip dukra pradeda kurti savo pasaulį, augti ir mokytis; nuolatos kuriamas motinos ir vaiko ryšys, tai galimybė pasidžiaugti net mažiausiomis tos dienos smulkmenomis.
Maironio g. 4, III a. holas

Rugilė Bernadeta Matuzaitė
Siekis supažindinti aplinką su situacija, kurią retas galėtų įvardinti kaip pavojingą. Galimybė pajusti baimę, kuri aplanko pernelyg intensyviai galvojant apie savo problemų šaltinius, nei imantis veiksmų, galinčių padėti įsivertinti realią būseną. Jeigu šviesa nėra grėsmė, tai kas yra tikrasis baimės šaltinis?
Maironio g. 4, 013 (pilkoji salė)

Marina Masel
...Rašai ir kankiniesi. Bet jokie sunkumai neduoda nurimti, o tik kviečia į kalną: o kas ant to kalno, o kas už jo? Nesutramdomas troškimas žinoti, o žinojimas neša naują troškimą. Ir bėga, vingiuoja kelias, prasideda čia pat nuo paprasčiausio noro nutapyti paveikslą.
Maironio g. 4, 225 aud.

MA

Karolina Nadzeikaitė
Meninio tyrimo pagrindu sukurti darbai: objektai, kuriuos kurdama menininkė tyrinėja taktilišką, į akimirką sutelktą kūrybos procesą, fiksuoja vidinę kelionę ir apmąstymus žyminčius svarbiausius momentus ir atveria žiūrovui savitą savo, kaip autistiškos kūrėjos, žvilgsnį.
Malūnų g. 8, Jono Meko vizualiųjų menų centras

Teresė Savickaitė
Aptvaras – tai vieta, kurioje atkreipiu dėmesį į kraštovaizdžio momentą bei jo laikinumą. Stebėdama tolumoje besiganančias avis, vaikščiodama jų išmintais takais, savotiškai susitapatinu su šiuo gyvūnu, tampu bandos dalimi. Mes vienu metu stebime vieno ir to paties objekto pabaigą ir atgimimą, nykimą ir atsinaujinimą.
Maironio g. 4, Juodoji salė

Aiva Jaskelytė
Tyrimo objektas Simbiotinių bakterijų ir mielių kultūra, maitinama skirtingais tirpalais, veikiama įvairiomis aplinkos sąlygomis, įaugo į objektą Kokonas. Jis eksponuojamas kartu su meninio tyrimo įrankiais, eksperimente naudotomis medžiagomis ir įvairia dokumentacija.
Malūnų g. 8, Jono Meko vizualiųjų menų centras

Edvardas Kulvičius
Tyrinėdamas nelegalią migraciją kaip procesą supratau, kad norint suvokti besąlygiškai neigiamą visuomenės reakciją reikia atsižvelgti ne tik į patį procesą, bet ir tam tikrų šalių istorinį kontekstą. Bijodama būti veikiama šalių agresorių, visuomenė bando paneigti primetamus dalykus, net jei tai yra per sieną grūdami pabėgėliai.
Maironio g. 4, 216, piešimo aud.

Romarika Pikelienė
Bažnyčių paieškos tapo mano kelionių varomąja jėga ir aistra, o įstojus į Vilniaus dailės akademijos magistro studijų Įvietinto meno programą, šis pomėgis įgavo meninio tyrimo pavidalą ir inspiravo sukurti meno projektą – vitražą. Meno projektą sudaro aštuoni vitražai: septyni perteikia Lietuvoje esančių vyskupijų (arkivyskupijų) bažnyčių fasadų spalvas, o aštuntas – visų XXI a. pradžioje Lietuvoje veikiančių katalikų bažnyčių fasadų spalvas.
Maironio g. 4, 216, piešimo aud.

Aida Vėželienė
Kasos metafora atsirado ieškant jungties tarp skirtingos meninės raiškos mano sukurtų kūrinių, bandant suvokti meninę savastį. Šis objektas gali simbolizuoti tam tikrus gyvenimo etapus, metų ciklus. Projektą papildo katalogas tuo pačiu pavadinimu „Kasa“; turinį sudaro autorinė poezija bei kūrinių gamybos procese užfiksuotos akimirkos.
Maironio g. 3, Titaniko terasa, šiltnamis