• Naujienlaiškis
  • Šį, pavasario semestrą, GDK 3 k. studentas Ignas Miškinis pagal ERASMUS mainų programą studijuoja Bratislavos menų ir dizaino akademijoje (Slovakija). Apie ERASMUS studijas ir Slovakiją Ignas pasakoja:

    „Jau pratiškai praėjo trys mėnesiai, kaip studijuoju Bratislavos menų ir dizaino akademijoje Slovakijoje (Academy of Fine Arts and Design, Bratislava). Šiuo metu kaip pagrindinį dalyką studijuoju identitetą: iki balandžio galo kūriau vizualų identitetą ir etiketes fiktyviam, savo sugalvotam aludarių prekės ženklui. Mano sugalvotas prekės ženklas “Weather Man” gilinasi į meteorologijos mokslą kaip vizualų būdą perteikti skirtingas alaus rūšis. Taip pat esu pasirinkęs ir konceptualios fotoknygos kūrimo paskaitą (tema: “Tapatybė”), audiodizaino paskaitą, turiu ir visiems mainų studentams privalomą meno teorijos paskaitą. Vasario mėnesio pradžioje, dar oficialiai neprasidėjus semestrui, išklausiau ir įžanginį slovakų kalbos kursą pradedantiesiems. Smagu tai, kad identiteto studijų metu ne tik dirbome ties etiketėmis, bet iš tikro ir su realių aludarių pagalba kūrėme savo alų, kurį pristatėme Bratislavos senajame turguje vykusioje “Salon Piva” mugėje, o visų fotoknygas kuriančių studentų projektai rugsėjį bus rodomi "Fjúžn" festivalyje. 
    Į pačią akademinę aplinką įsiliejau tą pačią akimirką, kai atvykau – visi akademinės bendruomenės nariai yra draugiški, noriai bendradarbiauja ir padeda susidūrus su problemomis. Kadangi daugiausia dėmesio yra skiriama vienai pagrindinei studijai, nėra tiek streso, susijusio su laiko planavimu kitiems, papildomiems dalykams, tad atsiranda laiko ir savišvietai už akademijos ribų. Bratislavą iš visų pusių supa ir kiti kultūriniai centrai: jau teko lankytis Vienoje ir joje esančiose “Albertina” ir “MAK” galerijose, Prahos nacionalinėje galerijoje. Verta paminėti, kad studijuojantiems Slovakijoje yra suteikiamos išskirtinės sąlygos traukiniais per šalį keliauti nemokamai. Iš tikro be galo džiaugiuosi savo pasirinkimu pusmetį studijuoti Bratislavoje. Laikas tirpsta nepastebimai, ne tiek jo daug liko ir iki galutinių peržiūrų, tad iki grįžimo į Vilnių stengiuosi pasisemti kiek įmanoma daugiau patirčių. Iki greito!“

    Dėkojame Ignui už pasidalinimą įspūdžiais ir laukiame grįžtant į Vilnių!