Džiaugiamės ir didžiuojamės!

Kaunas sulaukė pasaulinių dizaino organizacijų dėmesio: ICoD (Tarptautinė dizaino taryba), BEDA (Europos dizaino asociacijų taryba), Design for all, Lietuvos dizaino forumas, Lietuvos Dizaino asociacija, surengė Tarptautinį dizaino tinklų forumą (IFDN). ICoD 29-oji generalinė asamblėja, Platform Meeting ir kiti renginiai, su didele organizacine Lietuvos dizaino asociacijos pagalba spalio 14-16 d. taip pat vyko Kaune. Du mūsų dėstytojai - prof. Aušra Lisauskienė ir prof. Audrius Klimas buvo apdovanoti ICoD prizais už nuopelnus grafinio dizaino srityje. Sveikiname kolegas su garbingais apdovanojimais.

Apie renginį rašo portalas Verslo žinios. Dalinamės žurnalistės Rūtos Balčiūnienės straipsnio ištrauka:

Daugiau kaip 122 narių 51-oje valstybėje vienijanti Tarptautinė dizaino taryba (International Council of Design, ICoD) savo kasmetinį apdovanojimą už visos karjeros nuopelnus šiemet skyrė trims lietuviams – dizaineriams, edukatoriams ir aktyviems dizaino bendruomenės nariams Gediminui Lašui, Audriui Klimui ir Aušrai Lisauskienei.
Nuo 2001 m. kasmet skiriamas ICoD apdovanojimas už nuopelnus (ICoD Achievement Award) siekia pagerbti pavienių profesionalų ar komandų visos karjeros pasiekimus dizaino praktikoje ar edukacijoje.

Kandidatus nominuoja ICoD nariai – dizaino srities profesionalus vienijančios nacionalinės organizacijos, o tvirtina ICoD valdyba.

Prof. A. Klimas įvertintas už indėlį auginant Lietuvos grafinio dizaino bendruomenės profesionalumą.
Jis taip pat yra vienas iš Lietuvos dizaino asociacijos įkūrėjų, reikšmingai prisidėjęs prie grafinio dizaino vertės komunikacijos Lietuvos ir užsienio visuomenėse, versluose ir viešajame sektoriuje. A. Klimas yra baigęs Vilniaus dailės akademiją, kurioje 33 metus dirba pedagoginį darbą ir 2010 m. įkūrė Grafinio dizaino katedrą. Laureatas yra sukūręs vizualinius identitetus įvairioms Lietuvos organizacijoms, o 2009 m. parašė pirmąją lietuvišką knygą apie lietuviškus prekės ženklus.

Prof. A. Lisauskienė įvertinta už nuopelnus grafinio-komunikacinio dizaino, tipografijos ir kaligrafijos tyrimų bei praktikos srityse.
A. Lisauskienė visą karjerą kuria identitetus ir komunikacines sistemas kultūros renginiams, parodoms, knygoms. Tarp laureatės darbų – tokie šriftai kaip „Baltai“ ir „Uroboras“.
A. Lisauskienė taip pat organizuoja tarptautines parodas, yra dažna tarptautinių konferencijų ir dirbtuvių pranešėja. Jos darbai buvo publikuoti tokiuose leidiniuose kaip „Rotovision“, „Harper Collins“, „Rockport“, „How books“, „Graphis“, „ETAPES“, „Novum“ ir „Artlab“. Ji taip pat dėsto Vilniaus dailės akademijoje.
 
G. Lašas yra vienas iš 1996 m. įsteigtos Lietuvos dizaino asociacijos (tuo metu Lietuvos grafinio dizaino asociacijos (LGDA) įkūrėjų, ilgametis jos valdybos narys ir pirmininkas, svariai prisidėjęs prie šalies dizaino bendruomenę vienijančios organizacijos augimo. Baigęs Vilniaus dailės akademiją, G. Lašas dirbo pakuotės, spaudos, parodų ir kitose dizaino srityse. Tarp jo darbų – pirmojo po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos paso dizainas ar nacionaliniai paviljonai Šanchajuje bei Yeosu pasaulinėse parodose. G. Lašas taip pat yra Vilniaus universiteto ir Vilniaus dizaino kolegijos lektorius
 
Pasak Lietuvos dizaino asociacijos pirmininko Algirdo Oranto, tai, kad ICoD apdovanojimą pirmą kartą gavo lietuvių dizaineriai, iliustruoja jų nuopelnus ne tik Lietuvos mastu, bet ir pasiekimus pasauliniame dizaino kontekste.

 

Nuotraukoje: dizaineris Gediminas Lašas, prof. Aušra Lisauskienė ir prof. Audrius Klimas