Rugsėjo 26 - spalio 4 d. Nidos meno kolonijoje vyko devintosios tarptautinės dizaino kūrybinės dirbtuvės „NewIDeA 2021“

Tiek dėstytojams, kurių dauguma šiose kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo pirmą kartą, tiek studentams, dirbantiems mišriose tarptautinėse komandose tai buvo labai intensyvi ir unikali tarpkultūrinė patirtis.

Jau aštuntąjį kartą šias dirbtuves organizuojantis projekto vadovas, VDA KF Dizaino katedros dėstytojas doc. A. Repovas, vis gi nenustoja stebėtis:

„Kūrybinės dirbtuvės man visada yra siurprizas. Labiausiai mane žavi vystymasis. Pabirų minčių virtimas idėjomis, o idėjų – koncepcijomis; pirmųjų sumanymų virtimas baigtiniais projektais ir dalyvių virsmas iš nepažįstamų žmonių į komandą, o kartais net draugus, kurių niekada nepamirši.“

Dalyviai dirbo trijose tarptautinėse komandose, kurių kiekvienai vadovavo po du mentorius. Kiekvieno darbo stilius ir metodai šiek tiek skyrėsi, todėl buvo ypač įdomu stebėti, kaip skirtingų patirčių ir požiūrių žmonės apjungia savo stipriąsias savybes siekdami vieno tikslo. Visos grupės turėjo tą pačią užduotį, pateiktą socialinio partnerio – Lietuvos sporto centro. Per 7 intensyvias darbo dienas dalyviai turėjo sukurti naują logotipą ir vizualinį identitetą, pademonstruodami jo pritaikymo galimybes reklamoje, įstaigos įvaizdžio elementuose. Dirbtuvių pabaigoje partneriams buvo pateikta daugiau nei 30 ženklo koncepcijų variantų, iš kurių išsirinkti vieną tikrai nebus lengva.

Visi kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavę mentoriai ir studentai dalinasi panašiais įspūdžiais. Nors kartais tekdavo išeiti iš komforto zonos, o patirtis ne visad buvo lengva, įveikti iššūkiai ją dar labiau sustiprino ir suteikė naujų įgūdžių. Daugeliui Nida tapo ne tik įkvėpimu kūrybai, bet ir ypatinga, kartais net mistiška ramybės dvelksmo vieta, kurio dalelę kiekvienas parsiveš į namus. Patirtį Nidoje vienu žodžiu apibendrina mentorė iš Italijos Beatrice Toffoletto – Magiška.

Kūrybinės dirbtuvėse dalyvavo 24 studentai ir 6 mentoriai iš trijų šalių: Beatrice Toffoletto (Scuola Italiana Design), Marta Urbańska (Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku), Andrejus Repovas (VDA Kauno fakultetas), Egidijus Valentinavičius (VDA Kauno fakultetas), Martynas Lapas (VDA Klaipėdos fakultetas), Ieva Juknytė (iliustratorė, grafikos dizainerė). Projekto asistentė – Vaida Tamoševičiūtė.

Projekto iniciatorius – prof. Jonas Audėjaitis (VDA Kauno fakulteto dekanas).

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.