Spalio 24 – lapkričio 3 d. Sicilijoje, Agrigento mieste vykusiame Erasmus+ programos projekte "Road to Happiness" (Kelias į laimę) dalyvavo Grafinio dizaino 4 k. studentė Evelina Šalnaitė kartu su kitais 18-30 m. žmonėmis iš Lietuvos, Liuksemburgo, Švedijos, Bulgarijos, Ukrainos ir Graikijos. Projekto metu buvo daug kalbama apie laimę, poreikius ir negatyvių jausmų kilmę.

Erasmus + jaunimo mainų programomis siekiama gerinti jaunimo pagrindines kompetencijas ir įgūdžius, skatinti aktyvų jaunų žmonių dalyvavimą visuomenės gyvenime, jų socialinę įtrauktį ir gerovę bei tobulinti darbą su jaunimu ir jaunimo politiką vietos, nacionaliniu ir tarptautiniu lygmenimis.

Evelina projekte buvo ne tik dalyvė, bet ir lietuvių komandos vadovė, bei "Home group" lyderė (sudarinėjo veiklų planus ir vedė pokalbius įvairiomis temomis), tad parsivežė nemažai naujų įgūdžių ir patirties. Apie projektą sužinojusi iš draugo, studentė ir pati noriai dalinasi įspūdžiais, kad kuo daugiau jaunų žmonių sužinotų ir pasinaudotų šiomis galimybėmis. Dalyvavusi ir ilgos trukmės Erasmus studentų mainų programoje, šiuos, neilgus Erasmus+ projektus ji rekomenduotų uždaresniems žmonėms, norintiems plėsti savo akiratį, taip pat norintiems pagilinti specifines žinias. Studentė pastebi, kad šie trumpi, bet intensyvūs projektai yra ypač naudingi tuo, kad suteikia itin reikalingas bendrąsias kompetencijas, tokias kaip lyderystė, viešas kalbėjimas, asmeninių ribų brėžimas, kurių dažniausiai nėra mokoma pagrindiniame studijų procese.

Paklausus studentės kokie žmonės susirinko projekte, Evelina sako, kad buvo dvi žmonių grupės – vieni, nelaimingi žmonės, ieškantys laimės, kiti – laimingi, norintys ja dalintis:

„Projektas priminė kaip iš esmės visiems žmonėms yra svarbu laimė. Kaip mes to siekiame, kas kiekvienam asmeniškai tai suteikia, nuo didelių iki mažų dalykų. Taip pat buvo aptariamos asmeninės ribos, dėl kurių nepaisymo dažnai kenčia mūsų savivertė. Aplinkoje apie tai kalbama, tačiau labiau tarp draugų, bet per prievartą kišant tokią informaciją dažnai gali būti negatyvus rezultatas. Žmonės, kurie supranta to svarbą (o šiais laikais tikiuosi dauguma) ieško įvairių būdų tai pasiekti, vieni lankosi projektuose, kiti skaito knygas ar randa kitų būdų. Sunku pasakyti kas kaip geriau veikia, tačiau asmeniškai man labiau padeda kitų žmonių perspektyvos ir istorijos, todėl tokia galimybė labai tinkama.

Iš projekto pasiėmiau labai daug gražių vaizdų, ką ir kaupiu gyvenime. Susipažinau su daug žmonių, įvairūs pokalbiai pagilino kultūrines žinias, taip pat sužinojome apie kitų žmonių studijų patirtis ir platų interesų lauką. “

Nuotraukos Evelinos Šalnaitės