• Naujienlaiškis
 • 2019 m. sausio 13-23 d. Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros prof. Kęstutis Vasiliūnas Musashino Art University kvietimu oficialiai dalyvavo universiteto Grafikos katedros bakalauro ir magistrantūros studijų baigiamųjų darbų gynimuose. Prof. Kęstučiui Vasiliūnui buvo suteikta garbė skirti tris vardines profesoriaus premijas už geriausius baigiamuosius kūrybinius darbus. Jis skyrė apdovanojimus bakalauro studentėms Asaki Nakamura ir Satoko Koizumi bei magistratūros studentei Haruka Haramoto. 
   

  Musashino meno universiteto Grafikos katedros bakalauro ir magistrantūros studijų baigiamųjų darbų gynimai

  Universitete ir universiteto muziejuje veikė visų studijų krypčių ir programų studentų baigiamųjų darbų paroda. Tai buvo unikali proga pamatyti vieno geriausių Japonijos universitetų studentų baigiamuosius kūrybinius darbus.

  Prof. Kęstutis Vasiliūnas taip pat aplankė Nacionalinį Tokijo muziejų (Tokyo National Museum), Hokusajau muziejų (The Sumida Hokusai Museum), Mori meno muziejų (Mori Art Museum), Ukiyo muziejų (Ukiyo-e Ōta Memorial Museum of Art), Kanagawa meno geleriją Yokohamoje (Kanagawa Kenmin Hall) bei kitas meno galerijas.


  Hokusajau muziejus (The Sumida Hokusai Museum)

  2019 m. gruodžio 7-10 dienomis VDA grafikos katedroje Musashino meno universiteto prof. Toshiya Takahama skaitė paskaitas ir pravedė kūrybines dirbtuves ‘Making copperplate print (intaglio) printed on plaster cubes’. Galerijoje "5 malūnai" veikė profesoriaus personalinė paroda.

  Musashino Art University yra vienas svarbiausių meno universitetų Japonijoje, kuriame dirbo visame pasaulyje garsūs Japonijos menininkai, išugdę viduriniąją ir jaunąją Japonijos menininkų kartas. Musashino meno universitetas buvo įsteigtas 1929 metais kaip privati meno mokykla (Teikoku Art School). 1948 metais mokykla buvo pervardinta į Musashino Art School, o 1962 metais – pripažinta kaip meno universitetas. Musashino meno universitete studijuoja apie 6500 studentų.


  Musashino meno universitetas (Musashino Art University)

  Vizitas Musashino meno universitete buvo puiki proga susipažinti su meno studijų programomis, aptarti su profesoriais tolesnį tarpakademinį bendradarbiavimą, pamatyti studentų kūrybinius baigiamuosius darbus, pasiruošti 2020 metų vizituojančio profesoriaus paskaitoms.

  Kelionė buvo finansuota Erasmus+.