2021 m.  lapkričio 8 d. 12.00 val. vyks menininko Otis Tamasauskas (Kanada) atvira paskaita „Narrative impulse of Newfoundland Landscape”, VDA VF
​studentams ir Akademijos bendruomenei, VDA Naujųjų rūmų 321 auditorijoje, Malūnų g. 5, Vilnius.

Paskaita taip pat bus transliuojama nuotoliniu būdu.
Zoom pokalbis | ID: 713 373 4810 | Slaptažodis: Grafika
Transliacija vyks ir VDA Grafikos katedros Facebook paskyroje.

Lapkričio 8-19 d. vyks litografijos kūrybinės dirbtuvės VDA VF Grafikos katedros studentams.

Otis Tamasauskas (1947) – lietuviu kilmės menininkas, sulaukęs pripažinimo Kanadoje ir pasaulyje kaip vienas inovatyviausių Kanados grafikų ir savo srities žinovų. Otis Tamasauskas yra itin vertinamas už savo ilgametę grafikos meno dėstymo patirtį: apie 40 metų dėstė Toronto, McMaster, Queens universitetuose Vizualiųjų menų katedrose, taip pat keliavo po pasaulį kaip kviestinis dėstytojas, paskaitų, seminarų, kūrybinių dirbtuvių vadovas. Menininkas yra surengęs ne vieną dešimtį personalinių bei dalyvavęs daugybėję grupinių parodų. Jo kūrinius yra įsigyjusios pagrindinės Kanados galerijos ir muziejai. 

Nors gimęs išeivių šeimoje ir apie lietuvišką kilmę sužinojęs iš tėvų, menininkas savo šaknų neužmiršo. Otis Tamasauskas jausdamas sentimentalius jausmus Lietuvai, atvyksta į Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedrą pasidalinti savo patirtimi ir kūryba. Menininkas atsisakydamas terpentino bei kitų žalingų medžiagų, studentams pristatys litografijos be vandens ir akmens litografijos  kūrimo metodus, kurie yra saugūs ir nekenksmingi. Proceso metu bus bandoma  atsakyti į svarbius klausimus, susijusius su litografijos naudojimu ir taikymu mene: ”Ar akmens litografija atlieka savo paskirtį šiandienos mene?”; “Ar gali litografija be vandens konkuruoti ir pakeisti akmens litografija?”; ”Kokia šių technologijų svarba šiandieniniame grafikos mene?”; “ Kaip veikdamos paraleliai šios dvi technologijos tampa neatsiejama viena kitos dalimi?”

Menininkas Otis Tamasauskas ne tik supažindins studentus su jo atrastais ir patikrintais inovatyviais litografijos kūrimo ir spaudos būdais, bet taip pat kvies eksperimentuoti bei kurti ,,čia ir dabar”. Kūrybiniu dirbtuviu rezultatai bus pristatyti bendroje parodoje, kuri bus eksponuojama VDA Naujųjų rūmų 3 a. Grafikos kat. vestibiulyje.


Otis Tamasauskas vizito ir parodos iniciatorė VDA Grafikos kat. prof. M. Marcelionytė-Paliukė

Kūrybinių dirbtuvių  asistentė VDA Grafikos kat. doc. Jolanta Mikulskytė ir Grafikos kat. absolventė Justė Kuliešaitė

Vizitas finansuojamas pagal programą „Kviestinių dėstytojų iš užsienio šalių vizitams 2021 m. finansuoti“ (ŠMPF) ir Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros ir galerijos „5 Malūnai“