VDA Vilniaus fakulteto Grafikos katedra kviečia į atvirą lenkų iliustruotojos Joanna Concejo paskaitą VDA studentams, dėstytojams, iliustruotojams profesionalams ir mėgėjams.

Paskaita vyks lapkričio 4 d., ketvirtadienį, 10 val. VDA Naujųjų rūmų 321 auditorijoje, Malūnų g. 5, Vilnius. Paskaita taip pat bus transliuojama nuotoliniu būdu.

Zoom pokalbis | ID: 713 373 4810 | Slaptažodis: Grafika
Transliacija vyks ir VDA Grafikos katedros Facebook paskyroje.

Apie Joanna Concejo

Joanna Concejo gimė 1971 metų pavasarį Lenkijoje. Vaikystę praleido kaime neįtardama, kad vieną dieną ji bus labai toli, kitoje šalyje, kitame mieste. J. Concejo labai mėgo senelės pasakojamas istorijas, gėles laukuose, vėją medžiuose. Visa tai formavo J. Concejo požiūrį į pasaulį ir nulėmė iliustratorės kelio pasirinkimą.
Nuo 1998 m. Joanna gyvena ir dirba Paryžiuje, kur įsikūrė baigusi piešimo ir iliustravimo studijas Poznanės dailės akademijoje (Lenkija). Prieš tapdama iliustratore, ji išbandė įvairias profesijas: kambarinės, virėjos, piešimo mokytojos, skulptoriaus padėjėjos, vaško retušavimo agentės liejykloje ir toliau piešė. Joanna taip pat yra dviejų vaikų mama ir tai laiko didžiausiu savo pasiekimu.

2008 m. pasirodė pirmoji jos autorinė knyga „Il Signor Nessuno“, kurią išleido „Topipittori“ – pirmoji autore patikėjusi leidykla. Dabar J. Concejo sukurtos ir iliustruotos knygos yra išleistos daugybėje šalių: Prancūzijoje, Italijoje, Lenkijoje, Ispanijoje, Korėjoje, Kinijoje, Meksikoje.
Ji taip pat nuolat bendradarbiauja su Nobelio literatūros premijos laimėtoja Olga Tokarczuk.
Iliustruotoja yra apdovanota daugybe svarbių apdovanojimų, nuolat bendradarbiauja su iliustracijos mokyklomis Italijoje: „Ars in Fabula“ Maceratoje ir Stepano Zavrelio fondu Sarmedėje.


Paskaitos rengėjai: Literatūros festivalis vaikams ir jaunimui „Vaikų knygų sala”, literatūros pažinimo programa vaikams „Vaikų žemė”,  VDA Grafikos katedra.

Paskaita yra literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ organizuojamų renginių „Kūrėjų sala: vaikų literatūros industrijos dienos“ dalis.
Renginį iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba. 

Projekto partneris: