• Naujienlaiškis
  • Švente ir paskaitomis Vilniaus knygų mugė tampa Grafikos katedros studentams. Pirmoji profesinė pažintis vilnija per visas studijas ir kasmet grįžta į mugę knygos menininkų, iliustratorių, mugės dalyvių ir savanorių gausa.

    Šiemetiniai pirmokai jau švenčia! Kartu su knygos meno dėstytoja Agne Dautartaite-Krutule nagrinėja, aptaria „Knygos meno konkurso“ knygas laureates, tyrinėja „Knygų šalies“ parodas, kūrybines dirbtuves, atvežtines knygas, lanko paskaitas bei susitinka su pasaulinio garso profesionalais meninkais. Ar gi tai ne nuostabiausia šventė?

    Grafiką knygoje matome kaip iliustraciją, knygos meną (dizainą, maketavimą, grafinę novėlę, dailininko knygą, ziną) bet ir estampą (klišės atspaudą) vis dažniau įsiliejantį į mažatiražius ar bibliofilinius leidinius. Grafikos studentais pasitiki ir „Lietuvos kutūros institutas“ 2017 m. pakvietęs dalyvauti ir atstovauti Lietuvą Leipcigo knygų mugėje su interaktyviu projektu „ė“, kurio videoprojektus galima buvo išvysti ir šiemetinėje instituto ekspozicijoje: „ė-garsas“ Kamilė Krasauskaitė ir Joelis Aškinis; „ė-žodžiai“ Laima Matuzonytė ir Tomas Karolis Kucharskis; „ė-mimai“ Lauksminė Steponavičiūtė. Dėstytojos kuratoravusios projektą – Elena Grudzinskaitė ir Agnė Dautartaitė-Krutulė.

    Šias akimirkas įamžino Vyto Nomado taiklioji akis – ačiū Vytui.