• Naujienlaiškis
 • Trys sidabrai

  Šių metų tarptautiniame A'DESIGN AWARD konkurse Dizaino katedros absolventai ir studentė pelnė tris sidabro apdovanojimus: Dominykas Budinas už autobuso "Altas Viator" dizainą, Ignas Survila už "Unicorn Scooter" elektrinio paspirtuko dizainą ir magistrantė Karolina Petraitytė už mokymosi priemonių "Chem Tokens" dizainą.

  „A’ Design Award“ yra vieni didžiausių dizaino apdovanojimų pasaulio mastu, vertinančių inovatyvių produktų dizainą 100 skirtingų produktų kategorijų, remiantis Lokarno pramonės sektorių klasifikacija. Nuo 2010 m. organizuojamame konkurse kasmet dalyvauja apie 100 tūkst. gaminių bei išdalijama beveik 10 000 apdovanojimų skirtingose srityse. Paraiškas vertina tarptautinė vertinimo komanda, kurią šiemet sudarė 209 dizaino srities profesionalai, akademikai ir žiniasklaidos atstovai iš skirtingų pasaulio šalių. Geriausi gaminiai atrenkami įvertinus produkto inovatyvumą, funkcionalumą, estetinį dizainą bei energijos vartojimo efektyvumą.

  2017 m Dizaino studijų absolvento Dominyko Budino įmonei "Altas Transport" sukurtas „Altas Viator“ yra turistinės klasės autobusas, skirtas tolimų distancijų kelionėms. Jo koncepcija – stabili dinamika, išlaikant kontrastą tarp aštrių dinamiškų bruožų ir švarių paviršių. Modelyje vyrauja paprasta geometrija, briaunos ir sušvelninti kampai, o pati autobuso forma kuria judėjimo įspūdį. Šiuo metu vykdomas autobuso testavimas įvairiomis eksploatavimo sąlygomis, o serijinė gamyba startuos š.m. rugpjūčio mėn.

  Dizaino katedros magistrantės Karolinos Petraitytės sukurtas inovatyvių mokymosi priemonių "Chem Tokens" projektas (darbo vadovas prof. V. Kibildis) pernai jau laimėjo "Jaunojo dizainerio prizą" produkto dizaino kategorijoje bei buvo pristatomas pasaulinėje geriausių dizaino baigiamųjų darbų parodoje "Gobal Grad Show" Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emiratuose ir Tokijo dizaino savaitėje Japonijoje. “Chem Tokens” arba “Chem žetonai” – tai mokymo priemonė chemijos pamokoms, sujungianti papildytą realybę su fiziniu potyriu. Specialaus dizaino žetonai perteikia pagrindinius periodinės chemijos lentelės principus. Nagrinėjant juos galima be papildomų priemonių išsiaiškinti elementų lentelės struktūrą, kiekvieno elemento unikalumą bei fiziškai jungti ir kurti molekules.

  Dizaino magistro studijų absolvento Igno Survilos sukurtas „Unicorn“ dalinimuisi skirtas paspirtukas pasižymi unikaliu rinkoje išsiskiriančiu dizainu. Startuolio įkūrėjo teigimu, svarbiausia buvo sukurti ne tik gražų, bet ir funkcionalų dizainą. Papildomas laiptelis, kuris ir suteikia šiai transporto priemonei išskirtinumo, pasitarnaus kaip vieta, ant kurios bus patogu vežti pirkinius, siuntinį ar net vaiką. Siekiant atsisakyti dalinimuisi skirtam paspirtukui nereikalingų detalių, „Unicorn“ neturi ir įprasto LCD ekrano. Vietoje jo bus vieta išmaniajam telefonui, kuriame, atsidarius „Unicorn“ aplikaciją, paspirtuku važiuojantis žmogus galės įsijungti žemėlapį, stebėti baterijos pakrovimo lygį. Aplikacija taip pat leis atsirakinti ir užrakinti paspirtuką, pabaigus kelionę.

  „A’ Design Award“ yra vieni didžiausių dizaino apdovanojimų pasaulio mastu, vertinančių inovatyvių produktų dizainą 100 skirtingų produktų kategorijų, remiantis Lokarno pramonės sektorių klasifikacija. Nuo 2010 m. organizuojamame konkurse kasmet dalyvauja apie 100 tūkst. gaminių bei išdalijama beveik 10 000 apdovanojimų skirtingose srityse.

  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/gazas/naujiena/autorinka/lietuviskas-autobusas-altas-viator-pelne-tarptautini-apdovanojima-220-1140512?copied