Kviečiame dalyvauti linksmų baldų eko dizaino konkurse "Libaldi"
Itin sparčiai besikeičiantis pasaulis visose gyvenimo srityse neišvengiamai skatina pokyčius ir dizaino lauke, verčia ieškoti naujų ir “žalių” kūrybos kelių bei tarpdisciplininių sąsajų su tvarios ateities formavimu, kūrybiškumu ir verslumu.
LIBALDI projekte apjungsime novatoriškas formas pakankamai nišinėje – linksmų baldų (Funny Furniture) ir mažosios architektūros – ekologinio dizaino kūrimo srityje.
Eko dizaino ir linksmų baldų ir temą pasirinkome atsižvelgdami į dabartines realijas, kurios yra svarbios kiekvienam iš mūsų dėl:
• klimato kaitos (Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos ataskaitose nurodoma, kad didžiausią įtaką klimato sistemai daro antropogeninės kilmės medžiagos, plačiai naudojamos ir baldų gamyboje);
• visuomenės emocinio nestabilumo dėl pandeminių, infliacijos ir karo Ukrainoje aspektų, siekdami nestandartiniais būdais kurti jaukumą ir pozityvią emocinę aplinką tiek namų, tiek darbinėse erdvėse.
LIBALDI projektu skatinsime:
• studentų bei visuomenės kūrybiškumą ir inovatyvumą kuriant originalius, tvarius baldus ir mažąją architektūrą,
• rezultatų pateikimą:
a) suinteresuotoms verslo struktūroms (baldų gamintojams) - ekstremaliai keičiantis gamybinėms ir verslo sąlygoms dėl įprastinių medžiagų tiekimo bei kainų šuolio, LIBALDI metu tikimės rasti ir pasiūlyti baldų gamintojams originalius eko dizaino ir alternatyvius medžiagų/technologinius sprendimus, o taip pat inovatyvią reklaminę-prezentacinę formą;
b) potencialiems pirkėjams - svarbu, kad tie sprendimai būtų patrauklūs vartotojams emociškai ir atitiktų šiandien į gyvenimą ateinančius smart home, smart office principus, suderinant ir integruojant pažangias inžinerines – mechanines ir skaitmenines – komunikacines technologijas. Projekto metu atrinksime įdomiausias, originaliausias idėjas ir organizuosime kūrybines dirbtuves (KD) atrinktų darbų autoriams. Kultūrinę ir meninę projekto metu sukurto turinio vertę didele dalimi lems profesionalių lektorių- konsultantų praktiniai patarimai ir konsultacijos KD dalyviams, akcentuojant ir fokusuojantis į meninę pozityvių emocijų kryptį. KD metu dalyviai vystys savo eko dizaino idėjas, prioritetus skiriant:
• Naujų medžiagų pritaikymui ir eko dizaino šiuolaikinėms tendencijoms.
“Vis daugiau dizainerių dirba propaguodami ekologinio dizaino idėjas. Atsiranda vis daugiau ekoobjektų pavyzdžių, pagamintų iš inovatyvių, savaime gamtoje yrančių, medžiagų – biopolimerų, biopluoštinių plokščių, bioplastiko (pvz. panaudojant linus, dilgėles, kanapes, etc.).
Verslo atstovų nuomone, nėra geresnio būdo supažindinti visuomenę su nauja medžiaga, kaip panaudojant jas baldų dizainui. Baldai yra tarpinė grandis, sąveikaujanti tarp žmogaus ir informacijos, užkoduotos medžiagoje.
• LIBALDI kūrybines dirbtuves (6 dienos spalio pabaigoje) numatoma surengti Kaune bei VDA Nidos meno kolonijoje, kur atrinkti 24 dalyviai parengs savo darbų 3D prezentacijas ir online pristatymus, jų komercinę perspektyvą gamintojams.
• Kartu su suinteresuotais baldų srities verslo partneriais planuojame sukurti atrinktų darbų funkcinius prototipus bei eksponuoti juos inovatyvioje ekspozicinėje aplinkoje Zapyškyje (galimai ir prie VGTU Vilniuje), kartu su kuriamo Šypsenų slėnio / Jolly Tide projekto eksponatais. Trumpas aprašas čia: https://bit.ly/3ANNkVr .
Tikime ir sieksime, kad LIBALDI konkurso metu autorių sukurti eko dizaino modeliai rastų verslo perspektyvą ir paklausą gamybai, komerciniai aspektai bus derinami su darbų autoriais.
Tuo būdu, visi konkurso dalyviai, nepriklausomai nuo patekimo į finalinę dalį, turi galimybę jų sukurtų linksmų baldų eko dizaino modelius komercializuoti ir gauti ne tik kūrybinę-edukacinę, bet ir praktinę naudą.
Kviečiame visus kūrėjus – profesionalus ir mėgėjus, dizainerius, architektus ir laisvus menininkus, studentus ir senjorus, visus susidomėjusius teikti savo idėjas LIBALDI konkursui!
Konkurso nuostatai čia https://bit.ly/3E7LXTT , dalyvio registracijos forma https://bit.ly/3Pf5pAE .
Projektą LIBALDI finansuoja "Lietuvos kultūros taryba"
Projekto organizatorius: J.Venckūno dizaino studija
Projekto partneriai – Vilniaus dailės akademijos Dizaino katedra, Kauno kolegijos Menų akademija, KTU Mechaninės inžinerijos ir dizaino f-to Dizaino centras, AB “Kauno baldai”.
Projekto vadovas: Rimantas Varanauskas, VšĮ “Inovacijų poligonas” direktorius