• Naujienlaiškis
  • VDA doktorantė, Dizaino katedros magistro studijų absolvėntė Austėja Platūkytė ką tik grįžo iš „Gengdan Institute of Beijing University of Technology“ instituto (Pekinas, Kinija), kuriame vedė intensyvius dviejų mėnesių trukmės „Green Design“ mokymus ir kūrybines dirbtuves studentams.
    Green Design - tai tęstinio produkto dizaino kurso dalis, kurioje supažindinama su "Zero Waste" ir "Cradle to Cradle" filosofijomis, pakartotiniu panaudojimu, perdirbamomis medžiagomis, eksperimentiniais dizaino metodais bei naujų medžiagų kūrimu ir jų taikymo būdais, sutelkiant dėmesį į studentų gebėjimą kurti inovatyvius produkto dizaino sprendimus, sprendžiančius ne tik šiandienos, bet ir galimas ateities problemas. Kurso metu vystomas bendras suvokimas apie "Green Design" principus, atliekant greitus etnografinius tyrimus, tvarių medžiagų analizę, nagrinėjant vietinius atliekų srautus ir jų panaudojimo galimybes dizaino objektuose. Skatinamas studentų kritinis mąstymas ir kūrybiškumas, naujų teorinių žinių pritaikymas praktiniuose eksperimentuose, remiantis ekologiniu efektyvumu ir kūrybiniu mąstymu bei "form follow evolution“ idėja.
    „Gengdan Institute of Beijing University of Technology“, įkurtas 2005 m., yra nepriklausoma bakalauro institucija, veikianti pagal naująjį švietimo mechanizmą ir privačiojo aukštojo mokslo modelį Kinijoje, kviečianti dizaino dėstytojus ir profesionalus iš viso pasaulio. Sveikiname Austėją sugrįžus ir dalinamės jos foto įspūdžiais.