• Naujienlaiškis
 • Vilniaus dailės akademijos Paminklotvarkos katedros Interjero restauravimo specializacijos magistrančių Dovilės Morkūnaitės (vad. prof. dr. Jonas Rimantas Glemža) ir Anastasijos Komanovos-Puzanskajos (vad. lekt. Vidutė Povilauskaitė) baigiamųjų darbų paroda.

  Pastarąjį dešimtmetį intensyviai vykdomi Sapiegų rūmų Antakalnyje tyrimo ir restauravimo darbai tapo puikia medžiaga būsimiesiems restauratoriams studijuojant istorinių interjerų planinę ir dekoratyvinę sąrangą, galvojant apie atkūrimo galimybes ar parenkant skirtingus restauravimo metodus.

  2011 m. apie rūmus jau turėta nemažai archeologinių, architektūrinių ir istorinių dailėtyrinių duomenų, kuriuos pasitelkdama ir taikydama rekonstrukcinį metodą Dovilė Morkūnaitė parengė vaizdų projektą, kuriame nužymėjo išaiškintų patalpų paskirtį bei dekorą. Šis projektas padeda bent įsivaizduoti, kad šiandien tuščios pastato vidaus erdvės kadaise tarnavo prabangiam gyvenimui ir reprezentacijai.

  Sapiegų rūmų interjerų sunykimo laipsnis toks didelis, kad klasikinis rekonstrukcinis metodas ilgainiui ėmė kelti tam tikrų abejonių, todėl 2015 m. Anastasija Komanova-Puzanskaja baigiamąjį darbą skyrė iškilių, tačiau smarkiai sunaikintų paveldo objektų interjerų atgaivinimo metodų detalesniai paieškai. Rūmams Antakalnyje magistrantė pasiūlė taikyti kelis metodus. Tose patalpose, kur išliko daugiau autentiškų elementų, pasitelkti restauravimą ir konservavimą, o ten, kur tėra tik rašytinės žinios – pritaikyti stilistinį interpretacinį metodą, drąsiai diegiant naujas medžiagas.

  Šie Vilniaus dailės akademijos studenčių svarstymai ir siūlymai nepraradę aktualumo ir šiandien. Rūmų interjeras vis dar atvira laboratorija idėjoms.

  Parodos kuratoriai – dr. Dalia Klajumienė ir doc. Alvydas Mandeika

   

  Paroda Sapiegų rūmuose Antakalnyje veiks 2017 06 28 – 2017 07 28

  Dovilės Morkūnaitės projektai eksponuojami birželio 28 – liepos 12 d.

  Anastasijos Komanovos Puzanskajos – liepos 13 – 28 d.

  Norinčius pamatyti parodą kviečiame registruotis kristina.karaliune@kpd.lt arba tel. 8-5-2734231