Vilniuje iškils dar vienas Vilniaus dailės akademijos architektų suprojektuotas pastatas. Žirmūnų lengvosios atletikos maniežo projektavimo konkursą laimėjo Akademijos Vilniaus fakulteto Architektūros katedros absolvento ir dėstytojo Aurimo Syruso komanda „IMPLMNT architects“. Sausio pradžioje su architektu bei jo komanda buvo pasirašyta ir maniežo projektavimo sutartis.

"Tai ne tik įdomus, bet ir svarbus projektas tiek funkcine, tiek urbanistine-architektūrine prasme. „Sklypas yra svarbioje lokacijoje, sudėtingos formos, su išreikštu reljefu, o kontekstas labai įvairus tiek gamtine, tiek urbanistine, tiek paveldo prasme. Todėl pagrindinė architektūrinė idėja buvo tinkamai reaguoti į kontekstą suvaldant mastelį“, - sako Architektūros katedros dėstytojas Aurimas Syrusas. 

Kompleksas pavadintas graikišku žodžiu ATHLON, kuris lietuviškai reiškia „varžybas“. Tikimasi, kad šis pastatas taps sąžiningų ir garbingų varžybų namais bei naujų talentų kalve.

Pasak Vilniaus miesto savivaldybės, manieže numatyta šešių takelių bėgimo trasa su 200 m ilgio takais, taip pat aštuonių takelių 60 m ilgio sprinto takas, šuolių į aukštį ir tolį bei trišuolio sektoriai, rutulio stūmimo sektorius bei mankštos zona, erdvės ieties ir disko metimo treniruotėms. Komplekse taip pat planuojama įkurti ir patalpas medikams, dopingo kontrolieriams, masažo kambarius, rūbines, darbuotojams skirtas patalpas bei varžybų komentatorių ir režisierių zonas. O siekiant suvaldyti skirtingus sportininkų, žiūrovų ir darbuotojų srautus, projekte bus suprojektuoti atskiri patekimo į pastatą būdai. Pastatą turėtų apsupti trijų tipų viešosios erdvės. Projektuojamos dvi parkavimo aikštelės – viena labiau dedikuota žiūrovų ir personalo, o kita į sportininkų poreikius.

‎‎Vilniaus dailės akademija ruošia ir buria išskirtinius pastatus projektuojančius architektus. Nuolat laimimi užsakovų konkursai ir unikalūs pastatai, kurie puošia ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio miestų urbanistinius peizažus yra ilgametės, bet vitališkos ir kūrybingos VDA architektų ložės bruožas, visuomenei siūlantis ir kuriantis ne tik funkcinę, bet ir estetinę, socialinę bei ekologinę pastatų vertę.