• Naujienlaiškis
 • Atviros paskaitos su Henrik Oxvig

  Henrikas Oxvigas – Danijos dailės akademijos architektūros, dizaino ir konservavimo mokyklų mokslinių tyrimų vadovas.

  Buvęs profesorius Orhuso universitete ir Kopenhagos universitetuose šiuo metu vadovauja Danijos dailės akademijos doktorantūros programai. Pagrindinis profesoriaus darbo laukas –  šiuolaikinės architektūros erdvinė analizė dialoge su architektūros istorija ir erdviniu posūkiu, apibūdinančiu sociologiją ir antropologiją.

  Profesorius skaitys atviras paskaitas anglų kalba:

  „Sklandžiai ir skersai“

  Lapkričio 16 d. 10 val. 102 aud., Malūnų g. 3 (C1 pastatas)

  Erdvės yra tai, ką mes kuriame su architektūros ir skulptūros pagalba, tai yra savaime nuolatinis judesys ir nieko daugiau. Architektas imituoja ne išorinių daiktų kopijų kūrimą, bet pats tampa išoriniu daiktu. Jis turėtų žinoti, kad architektūra taip pat yra „politinis plastikas“ – socialinės jėgos virstančios į formą. Paskaitoje supažindinama su Gilles Deleuzes filosofija ir jos svarba darbui su architektūra, remiantis 1980 m. G. Deleuze parašyta knyga „Mille Plateau“, pavadinta „Sklandžiai ir skersai“.

  „Vietinis – ne pasaulinis – yra sudėtingas: masto klausimas“

  Lapkričio 17 d. 13 val. 102 aud., Malūnų g.3 (C1 pastatas)

  Vietinis pastatas – vietinė erdvė – nėra maža detalė sudėtingame, globaliame pasaulyje. Tai yra vieta, kur skirtingi pasauliniai tinklai kerta vienas kitą ir susitinka su fizine medžiaga. Mes dažnai sakome, kad yra priešingai: pasauliniai tinklai ir globalumas yra sudėtingi. Tačiau studijuodamas Le Corbusier'io darbą apie miesto planus ir pastatus, Colin Rowe atrado, kad yra priešingai: „Sudėtingo namo / paprasto miesto kombinacija atrodo keista, nes mes tikimės atvirkščio“, rašė Colin Rowe bandamas mus paaiškinti „Le Corbusier“ architektūros kokybę. Paskaitoje bus atkreipiamas dėmesys į tai, kad vietinio sudėtingumo sukūrimas yra labai svarbus pasaulyje, kuris supranta save kaip pasaulinį kaimą, taigi tiria visuotinę vietos prasmę.

  Po paskaitos – kūrybinės diskusijos/studentų darbų aptarimas.

  Moderatorius prof. Henrik B. Andersen