Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto 4D meno objektai IV kurso studentas Modestas Barštys bakalauro baigiamajame darbe „KAS TEN“ – žmonių santykių artimoje aplinkoje interpretacija.

Inkilas

Veiksmingiausias būdas įveikti COVID-19 plitimą yra likti namuose. Modestas pasakoja, jog namai karantino laikotarpiu jam asocijuojasi su inkilu, kuris tikslingai apsaugo paukščių jauniklius nuo jiems inkilo išorėje gresiančių pavojų.

Mūsų kaip ir paukščių jauniklių gyvenimas vyko vienoje erdvėje. Galbūt vaikiškas smalsumas mane priverčia pažvelgus pro langą į kaimyno langą pafantazuoti kas vyksta ten, kaip ir žiūrėdamas į paukščio inkilą bandai įsivaizduoti kas vyksta viduje.

Modestas Barštys

Pavadinimas „KAS TEN“ kalba apie norą sužinoti kas yra inkilo viduje. Šį norą patenkina pagrindinė stiklo savybė – permatomumas, todėl inkilo sienelės pagamintos iš tamsinto stiklo.

Nepilnas stiklo tamsinimas paliekat 50 procentų permatomumą suteikė inkilui intrigos, privatumo jausmą, bet tuo pačiu leidžia žiūrovui pažvelgti į inkilo vidų. Inkilo angą interpretuoju, kaip simbolį išeities nepaisant situacijos sudėtingumo.

Modestas Barštys

Kėdės

Autorius įsitikinęs, kad tuščia kėdė simbolizuoja žmogaus paliktą pėdsaką. Tuščių kėdžių išdėstymas Modesto kuriamoje erdvėje sukuria skirtingus scenarijus. 

Skirtingi kėdžių išdėstymai erdvėje, ką ir naudoju savo darbe, gali siūlyti skirtingus scenarijus, kas įvyko arba kas dar vyks. Kėdė inkile yra simbolis, kaip ir scenarijai, ji turi aktyvuoti mūsų patirtis, rasti sąsajas su kiekvieno žiūrovo istorija. Pavyzdžiui dvi kėdės sustatytos arti šalia viena kitos gali simbolizuoti šiltus santykius tarp dviejų asmenų.

Modestas Barštys

Modestas Barštys 2021 m. baigė Stiklo meno ir dizaino bakalauro studijas (nuo 2020 m. 4D meno objektai) VDA Kauno fakultete. Plačiau apie stiklo specializacijos studijas.