Ieva Dambrauskaitė | APIE IEŠKOJIMĄ I Kreatoriumas (Maironio g. 6, Vilnius)

Baigiant keramikos studijas, pasinėriau į kelionę, vedama prototipų teorijos bei peržengdama tradicinių meninių procesų ribas. Derinau tyrinėjimą ir dinamišką raktinių žodžių bei atsitiktinių kompozicijų sąveiką, atrasti žodžių junginiai tapo mano pirminiu tyrinėjimo lauku. Eskizuojant ir eksperimentuojant, palaipsniui išnaršiau neatrastų formų teritoriją. Po paieškų ir gilinimosi, atradau būdą kitaip prieiti prie darbo struktūros ir išlaisvėti eksperimentuojant, mėgaujantis pačiu procesu, tai visiškai nauja, kūrybinė patirtis.

Mano darbo eiga pasižymi eksperimentavimu ir netikėtumais – tai mane žavi ir įkvepia. Tyrimas, meninis procesas, galutiniai objektai bei bendra kompozicija – visa tai suasmenintas bei sistemingas kūrybinis kelias į laisvę. Pagrindinis šio projekto atradimas – suvokimas, jog pamažu artėju taip ilgai ieškoto, trokštamo ir išsiilgto saugaus uosto link.

Kiekvienas mano baigiamojo projekto keramikos kūrinys – unikali prototipų susiliejimo išraiška, įkūnijanti kūrybos proceso nenuspėjamumą. Sudarinėdama atsitiktinius žodžių junginius, kuriuos vėliau paverčiau keramikos dirbiniais, turėjau galimybę dar artimiau patirti molį. Tai lėmė ir jautrų bei intymų gilesnį savęs pažinimą. Taigi, kūriniai, atspindintys mano asmeninį ieškojimą įsikūnijo į baigiamąjį bakalauro darbą.

BA baigiamasis darbas. Vadovė Doc. Jurgita Jasinskaitė

Paroda yra VDA Baigiamųjų darbų dalis.

Ekspoziciją aplankyti galima birželio 3-15 d. 14-19 val. kasdien, išskyrus sekmadienį.

Kreatoriumas