Paroda Interpretuojant Gucevičių
VDA Architektūros katedra mini 230 metų sukaktį. Po jubiliejiniu skaičiumi slypi sudėtinga, nevienareikšmė Vilniaus architektūros mokyklos istorija bei keli katedros gyvavimo laikotarpiai. Nors architektūros kursų istorija siekia ir tolimesnius laikus, 1793-ieji metai yra laikomi universitetinių architektūros ir dailės studijų pradžia Lietuvoje.
VDA Architektūros katedra siekia priminti savo ilgą istoriją bei parodyti šių dienų, nepriklausomos Lietuvos laikotarpio, pasiekimus. Parodoje pristatomi VDA Muziejaus fonduose ir Vilniaus fakulteto Architektūros katedros archyve saugomi projektų originalai. Tai baigiamieji studentų darbai, pradedant 1952-aisiais metais, viena pirmųjų pokario architektų laida, ir baigiant 2023-iaisiais metais, naujausiais magistro studentų baigiamaisiais darbais.
Šalia baigiamųjų darbų, parodančių absolventų pasiruošimą dirbti praktikoje, parodoje galima pamatyti kūrybinių dirbtuvių metu sukurtus projektus. Tai eksperimentiniai, realybę peržengiantys skaitmeninės architektūros ir dizaino objektai, demonstruojami vaizdo formatu. Parodą užbaigia 2022-aisiais metais apgintas meno doktorantūros kūrinys, kviečiantis diskutuoti apie ateities architektūrą.
Katedros žvilgsnis į ateitį yra pakankamai optimistiškas. Sukaktis pasitikta su puikiais praėjusių metų rezultatais: vykdoma unikali Lietuvos mastu Meno doktorantūros programa architektams (kartu su partneriais iš KTU), pasiekta 12-ta vieta tarptautiniame architektūros mokyklų reitinge BUILDNER, pelnyti Honorable mention diplomai BAUA tarptautiniame studentų konkurse, dėstytojų ir doktorantų darbai skelbiami ARCHDAILY puslapiuose bei Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) nominacijose. Taip pat galima pasidžiaugti Vilniuje organizuojama tęstine tarptautine vasaros stovykla studentams iš Skandinavijos ir Baltijos šalių architektūros mokyklų asociacijos (NBAA), bendradarbiavimu su Lietuvos savivaldybėmis bei dalyvavimu Lietuvos Prezidentūros apdovanojimą „Lietuvos galia“ pelniusiame Keliaujančių architektūros dirbtuvių (KAD) projekte.
Parodos kuratoriai R. Kučinskas, M. Mankus, A. Siaurusaitytė-Nekrošienė.