Piotr Jargusz (PL) + Ričardas Bartkevičius (LT) I ,1+1" I Kreatoriumas

/ tapyba

Atidarymas: rugsėjo 1 d., 17 val.
Paroda veiks iki rugsėjo 30 d.

Tai dviejų bičiulių menininkų, kuriuos vienija bendra matymo, jautimo ir mąstymo idėja, paroda.

Piotr Jargusz „Aš grįžtu į Lietuvą. Lenkija man buvo priskirta, o Lietuva – mitinė žemė. Turiu mamą iš Baliukevičių šeimos, iš Ukmergės apylinkių, tai viską paaiškina. Mano emocijos turi lenkiškas-lietuviškas šaknis. Aš jas paveldėjau savo krauju. Prieš daugelį metų sutikau Ričardą Bartkevičių, branginu šią draugystę. Keletą kartų kartu rodėme savo paveikslus, mūsų susitikimų sąlygos – pasitikėjimas ir noras dialogui.”

Ričardas Bartkevičius „Kasdieniai paprasti dalykai gali papasakoti įvairias istorijas apie mus; dažnai labai teisingas. Su Piotru turime daug bendro, daug dalykų matome vienodai, apie juos kalbame paprastais žodžiais, nors ištariame juos kiekvienas savaip. Mes gyvename skirtinguose miestuose, skirtingose šalyse, tačiau esame tos pačios kultūrinės erdvės bendrapiliečiai, su tomis pačiomis vertybėmis, tomis pačiomis viltimis. Mūsų bendrystė yra ypač svarbi šiandien, kai reikia būti vieningiems, kai grįžta mūsų erdvės savastis ir vertė, kai kovojame už mūsų visų laisvę.”

Piotr Jargusz – lenkų dailininkas, profesorius. Baigė Dailės akademijos Tapybos ir grafikos fakultetą Krokuvoje (Lenkijoje), surengė grupinių ir personalinių savo tapybos parodų. Tapybos idėjas jis įgyvendina ir socialinėje erdvėje – ant pakavimo popierių nupiešti paveikslai klijuojami ant reklaminių stulpelių, taip pat įgyvendina animacinius projektus, yra tekstų apie meną autorius. Menininkas vadovauja savo tapybos studijai ir projektų studijai Krokuvos Edukacinės komisijos pedagoginiame universitete Tapybos ir meninio ugdymo instituto Dailės fakultete. 
Daugiau – http://pbc.up.krakow.pl/Content/6562/index.html

Ričardas Bartkevičius – lietuvių dailininkas, tapytojas, pedagogas, profesorius, vienas iš žymiausių lietuvių neoekspresionizmo atstovų. Baigė Vilniaus dailės institutą (dabar Vilniaus dailės akademija). Gyvena ir dirba Vilniuje – Vilniaus dailės akademijoje, eina profesoriaus pareigas Vytauto Didžiojo universitete. Dalyvauja grupinėse parodose, rengia personalines parodas Lietuvoje ir užsienyje.
Daugiau – www.bartkevicius.com

Kreatoriumas