NEIŠVENGIAMAS REZONANSAS: QWORKAHOLICS ANONYMOUS III

Kasmetinė vasaros paroda Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijoje

Kuratorius(-ė): Party Office

2024 m. birželio 16–spalio 6 d.
Atidarymas: 2024 m. birželio 15 d., 18–06 val.

Vieta: Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija (E. A. Jonušo g. 3)

2020 m. Naujajame Delyje (Indija) įkurtas „Party Office“ – meno ir socialinė erdvė ir laikas, kviečiamas(-a) į Vilniaus dailės akademijos Nidos meno koloniją kuruoti kasmetinę vasaros parodą (2024 m. birželio–spalio mėn.) ir menininkų rezidenciją (nuo 2024 m. gegužės iki birželio mėn.).

Parodą kuruoja menininkė(-as)-kuratorė(-ius) Vidisha-Fadescha, „Party Office“ įkūrėja(-s) ir direktorė(-ius). Parodoje dalyvauja pradedantieji ir karjeras įpusėję menininkai, dažniausiai gyvenantys toli nuo savo tėvynių – šalių, turinčių skirtingą kolonijinę istoriją ir dabartį. Anna Ehrenstein, Blue Paul Fleming, Gabrielė Gervickaitė, Margot Vic, Malik Irtiza, Mihaela Drăgan, Mila Kostianá, Rafiki, Noor Abed, Pêdra Costa, Queer Falafel, Shripad Sinnakaar, Simon(e) Jaikiriuma Paetau + Natalia Escobar ir The Albanian Conference (Anna Ehrenstein, Fadescha, Rebecca Pokua Korang, DNA).

Paroda atidaroma birželio 15 d., šeštadienį, o sekmadienį lauks dvylikos valandų trukmės programa prasidėsianti 18 val. ir pasibaigsianti 6 ryto. Reziduojantys menininkai Blue P. Fleming, Margot Vic, Queer Falafel, Pêdra Costa ir Fadescha skaitys paskaitas ir rodys performansus. Taip pat vyks filmų peržiūra, klausymosi užsiėmimas ir vakarėlis.

Visos parodos metu, nuo birželio iki spalio mėnesio, kartu su „Party Office“ kuruojama filmų peržiūrų ir paskaitų programa, NMK pakvies Lietuvoje gyvenančius organizatorius ir menininkus kritiškai iliustruoti savo poziciją rasiniame, pokolonijinio nacionalizmo, pasaulinės ekonomikos ir neoliberalizmo diskurse.

Poezijos, performansų vaizdo įrašų ir video meno pagalba „Resonance Beyond Escape: Qworcoholics Anonymous III“ paroda iliustruoja sudėtingų ir įvairių kolonijinių istorijų panašumus. Mes jas įkūnijame ir esame jų apsupti bei reikalaujame agentyvumo savo istorijos pasakojime ir kolektyvinės sąjungos prieš dominuojančią tvarką.

Šalia rezidencijos vykstančioje parodoje Fadescha su savo Qworkaholics Anonymous projektu – menininkų rezidencijos kuratoriniu pagrindu – kviečia skirtingų rasių ir tautybių, queer ir trans žmones, perdegusius dėl rasistinės ir transfobiškos neoliberalios ir barbariškos socialinės tvarkos, susiburti draugėn ir pasisemti savigarbos, atsiriboti nuo persidirbimo kultūros ir sugrįžti prie savo vertybių ir poreikių.

Gegužės–birželio mėnesiais menininkai NMK praleidžia nuo penkių iki devynių savaičių. Menininkų rezidencija taip pat tampa pedagoginiu procesu, kurio metu dalyviai mokosi vieni iš kitų, kurdami saugią erdvę ir rūpindamiesi vieni kitais.

Rezidenciją ir parodą „Resonance Beyond Escape: Qworkaholics Anonymous III“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Neringos savivaldybė.

INFORMACIJA APIE MENININKUS
Party Office: https://partyoffice.cargo.site/
Vidisha-Fadescha: https://vidisha-fadescha.com/
Anna Ehrenstein: https://annaehrenstein.com/
Blue Paul Fleming: https://lecursor.com/
Gabriele Gervickaite: https://www.gabrielegervickaite.com
Malik Irtiza: https://malikirtiza.hotglue.me/
Mihaela Drăgan: https://giuvlipen.com/en/roma-futurism/
Mila Kostianá: https://milakostiana.cargo.site/
Noor Abed: https://www.instagram.com/noor_abed/
Pedra Costa: https://cargocollective.com/pedra
Queer Falafel: https://nidacolony.lt/artist-in-residence/fala/
Rafiki: https://www.msrafiki.com/
Shripad Sinnakaar: https://www.instagram.com/shripadsinnakaar/
Simon(e) Jaikiriuma Paetau + Natalia Escobar: @lapaetau @discobar
The Albanian Conference  (Anna Ehrenstein, Fadescha, Rebecca P. Korang, DNA)

Nidos meno kolonija